Ponad milion dolarów dla Ukrainy w kampanii WargamingUnited!

Wielka fala solidarności ogarnęła społeczność graczy z całego globu, którzy wzięli udział w dwutygodniowej kampanii charytatywnej WargamingUnited. Firma Wargaming, znana ze swoich popularnych tytułów, takich jak World of Tanks i World of Warships, zorganizowała unikalną inicjatywę, której celem było wspieranie działań charytatywnych na rzecz ukraińskiego społeczeństwa.

Skuteczna akcja pomocowa Wargaming

W ramach kampanii, w sześciu różnych grach Wargaming, pojawiły się specjalne pakiety o tematyce ukraińskiej, zawierające unikalne przedmioty kosmetyczne stworzone przez utalentowanych artystów ze studia Wargaming w Kijowie. Gracze z 115 krajów uczestniczących w akcji okazali się niezwykle hojni, nabywając imponującą liczbę 90 tysięcy zestawów.

To zaangażowanie miało realny wpływ na pomoc Ukrainie. Firma Wargaming przekazała imponującą sumę 1 072 940 USD na zakup ambulansów typu C. Środki te trafią bezpośrednio do platformy UNITED24, która skoordynuje dostawę tych pojazdów ratunkowych, umożliwiając służbom medycznym skuteczną reakcję na różnorodne sytuacje kryzysowe.

Kampania WargamingUnited stała się doskonałym przykładem, jak społeczność graczy może połączyć siły w imię szlachetnych celów. Działania te nie tylko promują ideę pomocy potrzebującym, ale także ukazują potencjał społeczności gamingowej do podejmowania odpowiedzialności społecznej i wnoszenia realnego wsparcia w światowej skali.

Czytaj też: Wargaming znów z pomocą Ukrainie

Grafika tytułowa: Wargaming