Dwa nowe monitory G-Master od iiyamy

iiyama przedstawia G-Master G2770QSU i GB2570HSU z klanu Red Eagle – superszybkie monitory dla wymagających graczy.

iiyama wzbogaca swoje portfolio monitorów G-Master o 27-calowy model GB2770QSU Red Eagle oraz 24,5-calowy GB2570HSU Red Eagle. Pierwszy z nich wyświetla obraz w rozdzielczości WQHD, drugi Full HD. W obu przypadkach zastosowano matrycę Fast IPS z niezwykle krótkim czasem reakcji 0,5 ms, częstotliwością odświeżania 165 Hz.

W czasie wojny technika i technologia rozwija się szybciej, niż zwykle. Powstałe na potrzeby wojska rozwiązania później przez długie lata są zwykle wdrażane w świecie cywilnym. Na rynku monitorów takim „koniem pociągowym” rozwoju jest sprzęt gamingowy (który wyświetla – nomen omen – zwykle obrazy z pola walki), dzięki któremu później zwykli zjadacze chleba będą mogli się cieszyć coraz lepszymi konstrukcjami. Warto zwrócić uwagę, że choć różne parametry monitorów są coraz lepsze, rozdzielczość pozostaje na niezmiennym poziomie i w przypadku standardowych 24 cali wynosi 1920 na 1024 piksele. Wyższe rozdzielczości zarezerwowane są dla większych przekątnych.

Jednym z patentów powstałych na potrzeby gamingu jest matryca Fast IPS. Konstrukcja łączy w sobie to, co najlepsze z paneli IPS, czyli świetne odzwierciedlenie barw oraz duże kąty widzenia. Jednocześnie jest tak szybka, panele TW, a nawet jeszcze szybsza. Gdyby monitory służyły do kopania kryptowalut, a najszybsze matryce pozwalały na efektywniejsze wyniki, niewątpliwie dwie najnowsze propozycje japońskiego producenta byłyby idealną propozycją. Jeszcze niedawno czas reakcji najszybszych modeli osiągał 1 ms. Wydawało się, że mniej już nie można.

Dzisiejsze monitory niemal w niczym nie przypominają pierwszych konstrukcji 24-calowych w formacie 16:9. Poza rozdzielczością.

G-Master z matrycą 0,5 ms

Dzięki nowej matrycy Fast IPS z czasem reakcji 0,5 ms nowy G-Master GB2770QSU Red Eagle przenosi jakość gry na zupełnie nowy poziom. Gwarantuje wysoką wierność odtwarzania oraz realistyczne sceny bitewne w fenomenalnie odwzorowanych kolorach. Monitor posiada certyfikat HDR 400 – jest to sprzęt z 8-bitową głębią kolorów i podświetleniem na poziomie 400 cd/m2

GB2770QSU został wyposażony w najbardziej zaawansowaną technologię FreeSync Premium Pro i dynamicznie dostosowuje swoją częstotliwość odświeżania pionowego do częstotliwości odświeżania karty graficznej, dzięki czemu można zapomnieć o problemach ze smużeniem i rozmyciem obrazu. Kompensacja niskiej częstotliwości odświeżania skutecznie niweluje zaś ograniczenia związane z minimalną częstotliwością odświeżania. 

G-Master GB2570HSU Red Eagle również otrzymał superszybką matrycę Fast IPS z czasem reakcji 0,5 ms i odświeżaniem aż 165 Hz. Monitor poza bardziej kompaktowym rozmiarem, niższą rozdzielczością 1920×1080 pikseli oraz wsparciem dla FreeSync Premium oferuje praktyczne identyczne parametry jak większy GB2770QSU. 

Przyjazne dla oczu

Obie nowości zapewniają możliwość regulacji jasnych i ciemnych tonów za pomocą funkcji Black Tuner, która przynosi lepszą jakość widzenia w zacienionych obszarach i pozwala szybciej zauważyć przeciwnika. Niezależnie od tego, jaką wybierzemy grę – FPS czy strategiczną, możemy korzystać z predefiniowanych lub niestandardowych trybów gry dostępnych w menu OSD, dzięki czemu z łatwością dopasujemy ustawienia ekranu do swoich preferencji. 

Nowe modele Red Eagle są wyposażone w wejścia HDMI i DisplayPort, złącze słuchawkowe oraz hub USB z funkcją ładowania. Technologie Flicker Free (zapobiegania migotaniu) i redukcji niebieskiego światła zmniejszają zmęczenie oczu podczas długich godzin spędzonych przed ekranem. Ergonomiczne konstrukcje pomagają natomiast zachować zdrową pozycję ciała i gwarantują komfort podczas maratonów gamingowych. 

Monitor jest już dostępny u autoryzowanych partnerów iiyama. Sugerowana cena za G-Master GB2770QSU Red Eagle to 1789 zł, a za G-Master GB2570HSU Red Eagle 999 zł.