OKI Pro1050 – wydajne drukowanie etykiet w pięciu kolorach (CMYK + Biały) dla Twojego biznesu!

MATERIAŁ POWSTAŁ WE WSPÓŁPRACY Z MARKĄ OKI

Dobrze zaprojektowane etykiety produktowe zawsze przyciągają wzrok potencjalnych klientów – niezależnie od tego, czy opatrzone nimi towary prezentowane są na półkach sklepowych, czy też w sklepach internetowych. Dlatego też wielu przedsiębiorców przywiązuje ogromną wagę do tego, żeby owe etykiety były estetyczne i zaprojektowane w taki sposób, by podkreślały wyjątkowy charakter danego produktu. Gdy natomiast przyjdzie pora na ich drukowanie – warto zaufać sprawdzonym, niezawodnym drukarkom takim, jak OKI Pro1050.

fot. OKI

Etykieta mówi wiele na temat produktu

Wbrew pozorom przygotowanie odpowiednich etykiet czy opakowań to spore wyzwanie dla każdego przedsiębiorcy. Niezwykle ważną kwestią jest to, by w kreatywny sposób wyróżniały dany produkt na tle konkurencyjnych rozwiązań. Poza tym spersonalizowane etykiety to ważny element budowania wizerunku danej marki. Ich zadaniem jest zwracanie uwagi potencjalnych klientów. Jeśli dany produkt będzie prezentował się w sposób profesjonalny i unikalny, to istnieją spore szanse na to, że osoba oglądająca go na półce sklepowej czy też na ekranie komputera zdecyduje się na zakup.

Nie można też zapominać o tym, że etykiety i opakowania stanowią metodę komunikacji z klientami. Producent może na nich umieścić informacje o produkcie, sposobach jego użycia, składnikach czy nawet krótką notkę dotyczącą historii marki. Poza tym z wykorzystaniem etykiety można podkreślić unikalne cechy danego produktu, dzięki czemu potencjalny klient będzie mógł zorientować się w tym, na jakich płaszczyznach jest on lepszy od konkurencyjnych rozwiązań.

OKI Pro1050 – sprzęt, którego potrzebujesz w swojej firmie

Profesjonalna, pięciokolorowa (CMYK + Biały) cyfrowa drukarka etykiet OKI Pro1050 to sprzęt, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających przedsiębiorstw. Jednocześnie nie sposób nie wspomnieć o tym, że jest niezwykle intuicyjny w obsłudze. Producent zapewnia, że już krótkie, kilkuminutowe szkolenie pomoże w efektywnym zarządzaniu jego pracą.

Drukarka OKI Pro1050 pozwala na sprawne i wydajne drukowanie etykiet (kolorowych, białych czy przezroczystych) dla produktów, na szerokiej gamie różnorodnych nośników – których dobór może być zależny od profilu działalności danego przedsiębiorstwa. Bez najmniejszych problemów można przygotowywać nadruki na materiałach takich, jak papiery powlekane, niepowlekane, ekologiczne, opatrzone teksturą czy metalizowane. Możliwe jest także wykorzystanie nośników odpornych na wodę, promienie UV i niskie temperatury.

Co ważne – rozwiązania zastosowane na pokładzie profesjonalnej drukarki OKI Pro1050 pozwalają na przeprowadzanie zaawansowanych zadań związanych z drukiem, takich, jak wstępne pokrycie nośnika białym nadrukiem podkładowym, a następnie pokrycie go nadrukiem kolorowym (mamy tu wsparcie dla zestawu kolorów CMYK + Biały). Taki zabieg może zwiększyć wyrazistość etykiet naklejanych na produkty o ciemnej kolorystyce. A twórcy projektów etykiet mają szerokie pole do wykazania się kreatywnością, która sprawi, że żaden klient nie przejdzie obojętnie obok produktu z ich etykietą.

Nieszablonowe etykiety atutem produktów kraftowych?

Badania przeprowadzone przez Grand View Research wskazują na to, że w najbliższych latach czeka nas intensywny rozwój rynku druku etykiet. Trudno się jednak temu dziwić. Dziś etykiety produktowe drukuje się nie tylko na zlecenie potężnych przedsiębiorstw o ugruntowanej na rynku pozycji. Jak grzyby po deszczu – po części ze względu na zmieniające się zwyczaje zakupowe klientów – wyrastają nam również małe przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją wartościowych produktów kraftowych.

To właśnie niewielkie manufaktury przywiązują ogromną wręcz uwagę do kwestii projektowania indywidualnych etykiet – mających nie tylko wyróżniać ich produkty na tle mainstreamowej konkurencji, ale i odpowiedzialnych za budowanie wizerunku marki. Tacy producenci bardzo często wykorzystują etykiety w niskich nakładach i zlecają ich drukowanie zewnętrznym podmiotom. Zakup drukarki OKI Pro1050 może okazać się w ich przypadku strzałem w dziesiątkę. Nie dość, że za pośrednictwem tej drukarki można zredukować koszty przygotowania etykiet drukując dokładnie taką ich ilość, jaka jest potrzebna, to jeszcze uprości ona procedury związane z logistyką – w tym drogę wiodącą od przygotowania wydruku do końcowego osadzenia etykiety na danym produkcie.

Potężne wsparcie dla małych i dużych biznesów

Drukarka OKI Pro1050 to sprzęt, na którego możliwościach zdecydowanie można polegać. Zaufało jej już wielu przedsiębiorców – zarówno tych prowadzących mniejsze, jak i większe biznesy. Doskonałym przykładem może tu być firma Danske Lokaliteter. To producent jedzenia i napojów z Danii, który dzięki omawianemu sprzętowi od OKI wprowadził proces przygotowywania etykiet produktowych na zupełnie nowy poziom. Możliwość korzystania z wysokowydajnej drukarki do etykiet przyczyniła się do poczynienia znaczących oszczędności w trudnym dla wielu branż czasie globalnego kryzysu. Nie sposób nie zwrócić uwagi na to, że firma Danske Lokaliteter zredukowała koszty druku etykiet produktowych o aż 40% poprzez zmniejszenie marnotrawstwa wydruków. Dzięki wydajnej pracy OKI Pro1050 oraz możliwości sprawowania pełnej kontroli nad całym procesem druku etykiet, duńskie przedsiębiorstwo może na bieżąco decydować o ilości przygotowywanych wydruków (zależnej od bieżącego zapotrzebowania) oraz o tym, co konkretnie ma się na takich wydrukach znajdować.

Drukarka OKI Pro1050 to zdecydowany krok naprzód w prowadzeniu biznesów w branżach, w których przygotowywanie kreatywnych etykiet to bardzo ważna kwestia. Jeśli więc chcesz postawić na optymalizację procesów produkcyjno-logistycznych na tym polu – warto jej zaufać!

Czytaj też: OKI C650 – wszechstronna, wydajna i niewielka drukarka dla każdej branży

Grafika tytułowa: OKI

PŁATNA WSPÓŁPRACA Z MARKĄ OKI