Jak wybrać słuchawki idealne do pracy i użytku osobistego? Work life balance

MATERIAŁ POWSTAŁ WE WSPÓŁPRACY Z MARKĄ JABRA

W ostatnich latach słuchawki Bluetooth stały się jednymi z najczęściej wykorzystywanych akcesoriów dedykowanych urządzeniom mobilnym. Bez dwóch zdań przyczyniła się do tego popularyzacja pracy zdalnej oraz hybrydowej. Spotkania ze współpracownikami i klientami przeniosły się w dużej mierze do sieci. Podczas konferencji jedną z kluczowych kwestii jest to, by dobrze słyszeć i jednocześnie być doskonale słyszanym. Nowoczesne słuchawki TWS to jednak bardzo uniwersalny sprzęt. Powinien świetnie sprawdzić się również wtedy, gdy przychodzi czas na regenerację sił po ciężkim dniu pełnym wyzwań. I takie są właśnie Jabra Elite 8 Active i Jabra Elite 10!

Ciężko pracuj. Nie rezygnuj z zabawy

Zarządzanie firmą lub funkcjonowaniem poszczególnych jej działów to spore wyzwanie. To setki godzin spędzonych na rozmowach – zarówno tych odbywanych twarzą w twarz, ale i przeprowadzanych online. Dlatego też managerom zależy na tym, by budować bazę sprzętową bazującą na najnowocześniejszych rozwiązaniach. Zadaniem takich urządzeń jest zapewnienie doskonałych warunków do codziennej pracy dzięki wyśrubowanym parametrom, najwyższej klasy komponentom oraz zaawansowanym rozwiązaniom serwowanym na ich pokładzie.

Warto pamiętać jednak o tym, że dobrej klasy elektronika to sprzęt uniwersalny, doskonale sprawdzający się w zupełnie różnych scenariuszach. Decydując się na wybór flagowych słuchawek dobrze zorganizowanemu managerowi zależy nie tylko na tym, by świetnie służyły mu podczas spotkań online, ale by również zapewniały odpowiedni poziom doznań po godzinach – gdy zechce się zrelaksować po bardzo intensywnym dniu. Każdy ma tu zupełnie inne potrzeby. Niektórzy odpoczywają uprawiając sport, inni natomiast uwielbiają spędzać wolny czas chociażby na konsumpcji multimediów. Duński koncern GN Audio, właściciel marki Jabra doskonale zdaje sobie z tego sprawę i tegoroczne, topowe słuchawki Jabra Elite zaoferował w ramach dwóch naprawdę ciekawych modeli.

fot. Jabra

Jabra Elite 10 – gdy jakość ma znaczenie!

Elite 10 to zdecydowanie najważniejsze i najbardziej zaawansowane słuchawki TWS dostępne w ofercie Jabra. Ze względu na zastosowane na ich pokładzie rozwiązania to sprzęt, który z całą pewnością spełni oczekiwania nawet bardzo wymagających managerów. Producent postawił tutaj bowiem na zaawansowane rozwiązania, wysoką jakość wykonania oraz ergonomiczną konstrukcję.

Za niesamowitą jakość przetwarzania dźwięku podczas konferencji online zadbają nie tylko wysokiej klasy mikrofony, które w fenomenalny sposób przechwytują głos użytkownika, ale i świetne 10-milimetrowe głośniki, które pozwalają na wychwytywanie każdego szczegółu prowadzonej rozmowy. Marka Jabra doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że nowoczesny manager pozostaje w ruchu. Dlatego też słuchawki Elite 10 oferują dostęp do trybu HearThrough, który umożliwia nasłuchiwanie otoczenia podczas przemieszczania się ze spotkania na spotkanie, ale i jednocześnie zapewnia tłumienie odgłosów wiatru podczas rozmowy. Jeśli natomiast manager pozostaje w gwarnym biurze i chce skoncentrować się w 100% na wykonywanych zadaniach, to wesprzeć się może funkcją Advanced ANC™ Jabra, która zapewnia tłumienie dźwięków z zewnątrz na niespotykanym dotąd poziomie.

Jabra dba jednak również o to, by zapracowany manager mógł w efektywny sposób wypocząć po dniu pełnym wyzwań. Słuchawki Elite 10 to sprzęt zapewniający fenomenalne doznania podczas konsumpcji multimediów – niezależnie od tego, czy ich użytkownik preferuje spędzanie czasu wolnego przy ulubionej muzyce, treściach VOD czy grach komputerowych lub mobilnych. Producent na pokładzie swoich flagowych słuchawek oferuje funkcję Dolby Atmos z funkcją śledzenia ruchów głowy Dolby Head Tracking. Dzięki niej można poczuć się niczym w centrum wydarzeń!

Nie sposób nie zauważyć, że duński koncern postawił na niezwykle ergonomiczną konstrukcję słuchawek Jabra Elite 10. Dzięki zastosowaniu technologii ComfortFit ograniczono nacisk na ucho, dzięki czemu nie odczuwa się dyskomfortu nawet podczas wielogodzinnego użytkowania słuchawek. To jest natomiast możliwe dzięki zastosowaniu wyjątkowo wydajnych akumulatorków oraz nowoczesnego etui ładującego. Łącznie zapewniają nawet 36 godzin pracy, a już pięć minut ładowania to energia na kolejną godzinę pracy słuchawek. Rewelacja, prawda?

fot. Jabra

Jabra Elite 8 Active – zaprojektowane dla aktywnych

Słuchawki Jabra Elite 8 Active to również sprzęt najwyższej klasy, jednak tu producent postawił na wyjątkowo wytrzymałą konstrukcję stworzoną z myślą o aktywnych managerach. Niezależnie od tego, czy spędzają czas na rozmowach z partnerami biznesowymi, czy właśnie przygotowują się do bicia kolejnych rekordów życiowych w słynnym Iron Manie – ten sprzęt zdecydowanie ich nie zawiedzie.

Jabra Elite 8 Active to przede wszystkim wysokiej klasy podzespoły. Koncern z Danii postawił w ich przypadku na technologię sześciu mikrofonów, które w perfekcyjny sposób wychwytują głos podczas konferencji czy rozmów telefonicznych. O to, by managerowie doskonale słyszeli swoich rozmówców dbają natomiast zaawansowane 6-milimetrowe głośniki. Jak można się spodziewać, także w przypadku omawianych słuchawek nie zabrakło wsparcia dla lubianej funkcji HearThrough. Jeśli natomiast konieczne będzie odcięcie się od zewnętrznych bodźców podczas pracy nad ważnym projektem – niezwykle pomocna może okazać się funkcja Adaptacyjnej Hybrydowej ANC. To rozwiązanie w niesamowity wręcz sposób poprawi komfort pracy każdego managera – niezależnie od tego, czy pracuje właśnie w gwarnym biurze, czy wypełnia swoje zadania podróżując pociągiem.

Słuchawki Jabra Elite 8 Active to jednak nie tylko sprzęt doskonale wpisujący się w potrzeby nowoczesnych managerów związanych z ich pracą. To bowiem jednocześnie najbardziej wytrzymałe TWS-y na rynku. Producent zadbał o to, by spełniały założenia wojskowego standardu MIL-STD-810h. Poza tym nie sposób nie wspomnieć o tym, że same słuchawki są pyło- i wodoodporne w zgodzie ze standardem IP68, natomiast sam futerał – IP54. Oznacza to, że doskonale sprawdzą się nie tylko podczas konsumpcji multimediów w domowym lub hotelowym zaciszu, ale i w sytuacjach, w których pojawi się chęć na zaznanie odrobiny aktywności fizycznej. A przecież uprawianie sportów – nawet tych dość ekstremalnych – to często dla managera sposób na odreagowanie stresu pojawiającego się w toku codziennej, ciężkiej pracy.

Dzięki ergonomicznej budowie oraz wsparciu dla technologii Jabra ShakeGrip™ można być pewnym, że słuchawki Jabra Elite 8 Active będą doskonale trzymały się w uszach nawet podczas bardzo intensywnych treningów. Co jest jednak niezwykle ważne – duński koncern postawił w ich przypadku na konstrukcję redukującą nacisk wewnątrz ucha. Zabiegani managerowie mogą więc korzystać z nich przez cały dzień bez obaw o pojawianie się uczucia dyskomfortu tak nieprzyjemnego przecież w przypadku wielu konkurencyjnych modeli słuchawek.

Co ważne – model Elite 8 Active zapewnia wsparcie dla dźwięku Dolby tak pożądane podczas słuchania muzyki, oglądania wideo czy grania w gry. Duńczycy zadbali również o satysfakcjonujący czas pracy między ładowaniami. Wynosi on nawet 56 godzin. Podobnie, jak w przypadku modelu Elite 10 – pięć minut ładowania zapewnia wystarczającą ilość energii do pracy przez kolejną godzinę.

Podsumowując…

Słuchawki Jabra Elite 10 oraz Jabra Elite 8 Active to obowiązkowa pozycja w aktówce każdego nowoczesnego managera. Producent postawił w ich przypadku na wysoką jakość wykonania, ergonomiczną konstrukcję oraz zaawansowane rozwiązania techniczne. Te cechy budują obraz sprzętu niezwykle nowoczesnego, sprawdzającego się doskonale zarówno podczas wykonania codziennych, niezwykle trudnych zadań z którymi mierzy się każdy manager, jak i po godzinach, gdy przychodzi czas na przysłowiowe „ładowanie baterii”. Topowe słuchawki Jabra Elite na pewno nie zawiodą nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Grafika tytułowa: Jabra

PŁATNA WSPÓŁPRACA Z MARKĄ JABRA