Oto, jak powstawały efekty komputerowe dla VII części Gwiezdnych Wojen

Wytwórnia Industrial Light & Magic (ILM) opublikowała krótkie wideo, w którym pokazuje, w jaki sposób stworzyła efekty wizualne dla filmu Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy. Podobne, nieautoryzowane wideo ukazujące kulisy powstawania efektów specjalnych pojawiło się w sieci kilka miesięcy temu, ale szybko zostało z niej usunięte.
Film pokazuje wybrane sceny z VII części Gwiezdnych Wojen, ułożone chronologicznie. Zobaczycie w nich zarówno pustynną planetę Jakku, jak i wnętrze Gwiezdnego Niszczyciela oraz kilka innych miejsc. Wiele ujęć kręcono w studiu, tylko z udziałem aktorów oraz efektów praktycznych w formie makiet, a ich otoczenie uzupełniano komputerowo. Niemniej, często wewnątrz komputerów tworzono całe kadry. Zobaczcie sami!
Gdy Przebudzenie Mocy trafiło na ekrany nie do końca było czarnym koniem, ale mimo to ogrom i szybkość jego sukcesu były zdumiewające. Zaledwie 20 dni po premierze, najnowsza odsłona Gwiezdnych Wojen znalazła się na pierwszym miejscu amerykańskiego box office’u wszech czasów, bijąc rekord Avatara. Na liście światowego box office’u VII część Gwiezdnych Wojen zajmuje 3 pozycję, za filmami Titanic oraz Avatar.
Polska premiera Przebudzenia Mocy miała miejsce 18 grudnia 2015 roku, a światowa – 14 grudnia 2015 roku. W ciągu pierwszego weekendu od otwarcia, w celu obejrzenia tego właśnie filmu, do polskich kin udało się aż 789 tysięcy widzów.

Źródło: ILM