Nowości w sofcie Galaxy Z Fold 4 także dla poprzedników?

Debiutujący w ubiegłym tygodniu Samsung Galaxy Z Fold 4 przyniósł kilka usprawnień związanych z obsługą smartfonów wyposażonych w elastyczne ekrany. Dzięki nim obsługa takich urządzeń ma być jeszcze wygodniejsza. Jak się okazuje, owe usprawnienia mają trafić także na pokład modeli Galaxy Z Fold 2 oraz Galaxy Z Fold 3. Wszystko za sprawą odpowiedniej aktualizacji!

Kilka przydatnych rozwiązań dla lepszej obsługi!

Starsze smartfony z rodziny Galaxy Z Fold mogą otrzymać w najbliższym czasie kilka ciekawych rozwiązań, które zostały zaprezentowane na pokładzie modelu Galaxy Z Fold 4. Jednym z takich rozwiązań – w zasadzie najważniejszym – jest dock ze skrótami przypiętych aplikacji, a także skrótami ostatnio używanych programów. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie mogące w znaczącym stopniu usprawnić obsługę urządzeń nie tylko za pośrednictwem dotyku, ale i poprzez mysz.

Dock nie dość, że ułatwia korzystanie z urządzeń czyniąc ich obsługę bardziej intuicyjną, to jeszcze poprawia wrażenia z obsługi wielozadaniowości. A to bardzo ważne w kontekście przełączania się między aplikacjami. Jest ono teraz o wiele bardziej wygodne. Opisywana funkcja ma rzekomo trafić na starsze składaki wraz z aktualizacją nakładki systemowej do wersji One UI 4.1.1. Według założeń – ma to nastąpić jeszcze w tym roku. Być może w perspektywie kilku tygodni.

Czytaj też: Wybieramy laptopa lub tablet do nauki – czym się kierować?

Samsung mocno dopracował już One UI pod względem wizualnym. Stawia więc na drobne, lecz praktyczne udogodnienia związane z obsługą swoich urządzeń. To bardzo cieszy – w końcu najważniejsze jest to, by z danego urządzenia korzystało się nam jak najbardziej wygodnie, prawda?