Sequel Batmana jednak nie powstanie?

The Batman z Robertem Pattinsonem to jeden z najbardziej kasowych filmów tego roku. Trudno się jednak temu dziwić. Świetna gra aktorska łączy się w jego przypadku z niesamowitymi efektami specjalnymi. Od dłuższego czasu mówi się o tym, że produkcja miałaby doczekać się kontynuacji. Fuzja Warner Bros. i Discovery stawia jednak tą produkcję pod znakiem zapytania.

Druga część Batmana zagrożona!

Przykładem nowej polityki HBO i Discovery może być skasowanie filmu Batgirl, który był już praktycznie ukończony. Czy kolejna część Batmana nigdy nie powstanie? Nie jest to wykluczone! Prace nad filmem powinny wystartować, ale Warner Bros. nie dało jeszcze zielonego światła dla realizacji produkcji. Może to oznaczać, że cały czas prowadzone są kalkulacje nad tym, czy produkcja filmu będzie opłacalna.

To trochę niezrozumiałe. The Batman zarobił dla wytwórni ogromne pieniądze i wątpienie w sens tworzenia kontynuacji filmu powinno wydawać się bezzasadne. A jednak ktoś nadal zastanawia się nad tą kwestią. Po otrzymaniu zielonego światła od Warner Bros. twórcy będą mogli przejść do fazy przedprodukcyjnej, która jest jednym z najbardziej czasochłonnych etapów tworzenia filmów. Przygotowany zostanie scenariusz oraz skompletowana obsada.

Czytaj też: Kung Fu Panda powraca! Znamy datę premiery!

Miejmy nadzieję, że cała sytuacja zakończy się pozytywnie dla drugiej części The Batman. Film przygotowany z odpowiednim hollywoodzkim rozmachem może zrobić furorę w kinach i poprawić wynik poprzednika. Gdy tylko pojawią się dalsze wieści z nim związane – będziemy Was informować.

Grafika tytułowa: Warner Bros