MSN Messenger zostanie ostatecznie wyłączony w październiku

Po tym jak jesienią 2012 roku Microsoft ogłosił informację o wyłączeniu usługi dla prawie wszystkich krajów na świecie stało się jasne, że porzucenie Messengra na rzecz Skype staje się faktem. W marcu 2013 roku komunikator jak i wszystkie usługi z nim powiązane zostały wyłączone dla wszystkich wspieranych krajów na świecie oprócz Chin, które zostały ostatnim bastionem staruszka spod marki Microsoftu.
Amerykanie zdecydowali się zostawić przy życiu MSN w Chinach dlatego, że nadal znajduje się tam bardzo duże grono użytkowników stale używających ten komunikator. Dla reszty świata Microsoft zaproponował przeniesienie konta do programu Skype zakupionego jakiś czas temu przez firmę z Redmond.Chińscy użytkownicy zostali już powiadomieni e-mailowo o tym, że ich konta zostaną niedługo dezaktywowane, a dokładnie nastąpi to 31 października tego roku. Do tego czasu użytkownicy mają możliwość przeniesienia się do usługi Skype, która, swoją drogą, ma w tym momencie o wiele większe możliwości. Taka migracja byłaby prawdopodobnie bardzo korzystna. Wybór jednak należy do samych użytkowników.
W Polsce komunikator MSN Messenger nigdy nie zdobył ogromnej rzeszy użytkowników. Przez pewien czas był dostarczany razem z systemem operacyjnym Windows, lecz wielu ludzi od razu się go pozbywało. Było tak za sprawą królującego komunikatora Gadu-Gadu, który pomimo tego, że ma spadająca liczbę użytkowników, nadal jest liderem na rynku komunikatorów w Polsce.

Źródło: engadget