Znamy cenę Spotify HiFi!

Spotify to zdecydowanie jedna z najpopularniejszych usług związanych ze streamingiem muzyki. Niektórzy konkurenci mają jednak nad rozwiązaniem ze Szwecji jedną zasadniczą przewagę – obecność w ofercie planów HiFi. Jeśli więc Spotify chce pozostać w czołówce – musi zaoferować swoim subskrybentom podobne rozwiązanie. Dowiedzieliśmy się już, że taki plan powstaje, ale do tej pory nie wiedzieliśmy, ile przyjdzie nam za niego zapłacić. Teraz nasze wątpliwości zostały rozwiane i okazuje się, że… wcale nie będzie tanio!

Spotify ceni najbardziej zaawansowany plan?

O planach wprowadzenia przez Spotify abonamentu Premium mówiło się od długich miesięcy. Dopiero teraz jednak – za sprawą The Verge – do sieci trafiają pierwsze bardziej sprecyzowane informacje na ten temat. Jak się dowiedzieliśmy, nowość będzie nosiła nazwę Supremium. Użytkownikom zaoferuje – między innymi – 24-bitowy, bezstratny dźwięk oraz zaawansowane funkcje związane z playlistami, bazujące na sztucznej inteligencji.

Spotify dość agresywnie wyceni swoją nowość. Abonament Supremium ma bowiem kosztować równowartość 19,99 USD miesięcznie. Oczywiście z pewnością znajdą się tacy zagorzali fani szwedzkiej platformy, którzy zdecydują się na wydanie niemałych pieniędzy na subskrypcję. Póki co przedstawiciele Spotify nie komentują tego przecieku. Miejmy nadzieję, że oficjalne informacje w tej materii zostaną udostępnione już wkrótce.

Czytaj też: iPhone 15 sprzedaje się fenomenalnie

Grafika tytułowa: Cezar Sampaio / Unsplash