Zegarki z Wear OS jeszcze bardziej praktyczne!

Smartwatche pracujące pod kontrolą Wear OS wciąż nie są tak popularne, jak analogiczny sprzęt od Apple. Wynika to z pewnych niedoskonałości technicznych oprogramowania od Google stworzonego z myślą o zegarkach. Koncern z Mountain View jednak intensywnie pracuje nad wyeliminowaniem owych problemów mogących zaważyć na decyzji o zakupie sprzętu z Wear OS.

Wear OS pozbawiony mankamentów?

Google nieustannie dokłada starań ku temu, by korzystanie z produktów rodem z Mountain View było dla nas czystą przyjemnością. Dlatego też na bieżąco wdraża różne ciekawe rozwiązania od strony programistycznej, mające na celu zniwelowanie niedogodności związanych z obsługą smartfonów, tabletów czy zegarków. Dziś skupimy się na tych ostatnich.

Jak się okazuje, Google już wkrótce w Wear OS zaoferuje nam rozwiązania związane z tworzeniem i importowaniem kopii zapasowej. Stosownych poprawek doszukano się w tej kwestii w kodzie usług Google Play v22.32.12. beta. Najprawdopodobniej Google umożliwi nam tworzenie kopii zapasowej danych zegarka, przed sparowaniem go z nowym urządzeniem.

To bardzo wygodne rozwiązanie zaprojektowane najprawdopodobniej z myślą o osobach, które dość często zmieniają smartfona i uciążliwym może być dla nich każdorazowe konfigurowanie zegarka praktycznie od podstaw. Miejmy jednak nadzieję, że Google skupi się nie tylko na takich poprawkach, ale i na realnych ulepszeniach samego systemu.

Czytaj też Startuje Biedronka Home! Co kupimy on-line?

Sporo pracy czeka także koncern z Mountain View w kwestii tego, jak szybko dostarczana jest nowa wersja systemu urządzeniom zewnętrznych producentów. W tej chwili bowiem pod kontrolą najnowszego Wear OS pracują wyłącznie zegarki Samsunga. A bardzo długo czekają na nią np. smartwatche Mobvoi. Hej Google! Czas zakasać rękawy i zabrać się do pracy!