Xiaomi stworzyło alternatywę dla Maca mini?

Xiaomi Mini PC to dość niespodziewana nowość zaprezentowana przez chiński koncern. Jest to niewielki komputer, którego obudowa skrywa mocne podzespoły mogące poradzić sobie z najbardziej wymagającymi zadaniami. Co warto wiedzieć na temat samego urządzenia oraz jego parametrów?

fot. Xiaomi

Kompaktowy komputer dla wymagających?

Xiaomi Mini PC w kompaktowej formie ma nam do zaoferowania naprawdę niezłą wydajność. Producent postawił w jego przypadku na procesor Intel Core i5 12. generacji – dokładniej model 1240P. Ową jednostkę cechuje konstrukcja 12-rdzeniowa i 16-wątkowa, bazująca na rdzeniach rozpędzających się do 4,40 GHz. Jednocześnie mamy tu 12 MB pamięci cache. Procesor wspierany jest przez zintegrowany układ Intel Iris Xe.

Specyfikację uzupełniają 16 GB RAM (choć urządzenie obsługuje nawet 64 GB pamięci operacyjnej). Dane przechowamy na dysku SSD o pojemności 512 GB. Producent nie zapomniał o niezbędnych portach rozszerzeń – 3x USB 3.2 Gen 2, 1x USB 2.0, 2x Thunderbolt 4, 2x HDMI 2.1 i gnieździe audio 3,5 mm. Za łączność bezprzewodową odpowiadały będą technologie Wi-Fi 6 oraz Bluetooth 5.3.

Czytaj też: Oto nowe akcesoria Xiaomi

Cena komputera w Chinach wynosi 3699 juanów. To równowartość około 2360 złotych. Nawet jeśli doliczymy do niej koszty transportu i polskie podatki – wydaje się być bardzo atrakcyjna. Czekamy na premierę w Polsce!

Grafika tytułowa: Xiaomi