Xiaomi 12 wycieka na kolejnych renderach!

Xiaomi 12 to obecnie najbardziej wyczekiwany smartfon od chińskiego koncernu. Do sieci trafiło już całkiem sporo informacji związanych z tym flagowcem. Dowiedzieliśmy się między innymi, jak będzie wyglądała jego specyfikacja oraz jak będzie się prezentował pod względem designu. Dziś interesuje nas szczególnie ta druga kwestia, gdyż Xiaomi 12 wyciekł właśnie do sieci na kolejnych renderach!

źródło: OnLeaks, Zoutons

Xiaomi 12 będzie naprawdę ładnym smartfonem!

Jak widzimy na wizualizacji, potwierdzają się nam wcześniejsze doniesienia związane z Xiaomi 12. Koncern z Chin idzie wcześniej utartą ścieżką i nie decyduje się na radykalne zmiany względem serii Xiaomi 11T. Jednocześnie widzimy, że gigant postawi na stonowany design z dużą wyspą aparatów. Mocno zaakcentowano na niej główny obiektyw, poniżej którego umieszczono lampę błyskową oraz obiektywy pomocnicze. Wydaje się (przynajmniej na podstawie renderów), że prezentowanego smartfona będzie charakteryzowało matowe wykończenie.

Czytaj też: Xiaomi Pad 5 – (nie tylko) domowe centrum rozrywki!

Chiński gigant postawi najpewniej na proste krawędzie urządzenia, które były tak uwielbiane w przypadku starszych iPhone’ów czy w ostatnich miesiącach – także w przypadku OPPO Reno 6. Potwierdzają nam to rendery, ale widać na nich też, że ekran urządzenia jest delikatnie zakrzywiony po bokach. Ponadto dowiadujemy się, że Xiaomi 12 będzie miało wymiary około 152,7 x 70 x 8,6 mm. Oznacza to, że będzie mniejsze od poprzednika, a na jego pokładzie upchnięty zostanie ekran o przekątnej około 6,2″.

źródło: OnLeaks, Zoutons

Informacje są więc bardzo optymistyczne, a nam pozostaje uzbroić się w cierpliwość i czekać na oficjalną prezentację urządzenia. Ta ma rzekomo mieć miejsce tuż po świętach – 28 grudnia. Mam nadzieję, że Xiaomi bardzo pozytywnie nas zaskoczy. Jeśli koncern ma powalczyć z Samsungiem w segmencie flagowców w przyszłym roku, to potrzebuje naprawdę hitowego smartfona w tym segmencie.

Grafika tytułowa: Onleaks, Zoutons