Samsung Galaxy Tab A8 oficjalnie! Konkurencja pozamiatana?

Jeszcze kilkanaście miesięcy temu wszyscy byliśmy przekonani, że tablety są już w odwrocie i że poza Apple nikt nie jest w stanie przekonać nas do szerszego zainteresowania się takimi urządzeniami. Pandemia i konieczność – w wielu przypadkach – przejścia na pracę zdalną sprawiły, że tablety wróciły do łask. Ostatnio wszyscy najpopularniejsi producenci zaprezentowali swoje nowości w tym segmencie. Dziś natomiast przedstawiono nam tablet Samsung Galaxy Tab A8. Czy poradzi sobie w starciu z konkurencją?

Samsung Galaxy Tab A8 to naprawdę dobrze zaprojektowany tablet!

Samsung twierdzi, że Galaxy Tab A8 to najlepszy i najbardziej zaawansowany sprzęt, jaki kiedykolwiek został wydany w tej linii modelowej. I nie są to puste deklaracje. Prezentowane urządzenie wyposażone zostało w ekran TFT o rozdzielczości 1920 × 1200 pikseli i przekątnej 10,5”. Sercem tabletu jest natomiast ośmiordzeniowy procesor wspierany przez 4 GB RAM oraz 64/128 GB pamięci wewnętrznej. Za wykonywanie zdjęć i prowadzenie rozmów wideo odpowiadają dwa moduły – 8 MP z autofokusem (tylny) i 5 MP (przedni). Nie sposób nie wspomnieć o obecności na pokładzie tabletu takich rozwiązań, jak Samsung Knox, poczwórny głośnik stereo z Dolby Atmos, czy złącze słuchawkowe. Całość pracuje w oparciu o baterię o pojemności 7040 mAh ze wsparciem dla szybkiego (jeśli można tak powiedzieć) ładowania 15W.

Czytaj też: Xiaomi Pad 5 – (nie tylko) domowe centrum rozrywki!

Niestety nie została jeszcze ujawniona polska cena nowości. Wiadomo jednak już oficjalnie, że Galaxy Tab A8 ma być dostępny w Europie od końca grudnia. Pozostałe regiony natomiast poczekają na premierę na półkach sklepowych niewiele dłużej – do stycznia 2022 roku. Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i czekać.

Grafika tytułowa: Samsung