Wydajniejsza praca z Androidem 13? Nadchodzi ważna nowość!

Android 13 zadebiutuje już jesienią tego roku. Google intensywnie pracuje nad rozwojem kolejnej wersji swojego oprogramowania a my co jakiś czas dowiadujemy się, jakie nowości nam ono zaoferuje. Tym razem dotarły do nas wieści wskazujące na to, że Android 13 może przynieść nam istną rewolucję związaną z poważną bolączką, z którą użytkownicy „robota” zmagają się od lat!

Koniec ubijania procesów w Androidzie 13?

Najnowsze wieści związane z rozwojem Androida 11 wskazują na to, że kolejna odsłona systemu nie będzie już tak agresywnie ubijała aplikacji pracujących w tle. Za zmianę odpowiada kod MGLRU (Multi-Generational Least Recently Used). Jest on już testowany w ramach beta testów nadchodzącej wersji oprogramowania od Google. Owo rozwiązanie odpowiedzialne jest za poprawę wydajności pracy procesora i za poprawę zarządzania pamięcią.

Przełoży się to na lepsze zarządzanie aplikacjami pracującymi w tle. Ich praca będzie lepiej zoptymalizowana i oprogramowanie nie będzie musiało zbyt często ich wyłączać, aby zachować stabilność pracy. Dzięki kodowi MGLRU zużycie procesora podczas wykonywania przez niego codziennych zadań ma spaść o 40%. Zoptymalizowana pamięć natomiast zapewni poprawę w kwestii wyłączania aplikacji działających w tle o 20%.

Czytaj też: Smartfony nie są eko? Miliony urządzeń zalegają w szufladach!

Zmniejszenie obciążenia podzespołów smartfona może natomiast przełożyć się na poprawę czasu pracy urządzeń między ładowaniami w przypadku naszych smartfonów i tabletów. To natomiast wiadomość, która ucieszy wiele osób. Trzymamy kciuki za powodzenie prac nad nowościami!

Grafika tytułowa: Guido Coppa / Unsplash