Ukłon Google w kierunku fanów Stadia

Google Stadia to usługa, która miała być hitem w ofercie amerykańskiego koncernu. Już na samym początku stawiana była obok GeForce Now oraz chmury gamingowej Microsoftu. Z czasem jednak zapał Google do rozwijania tego rozwiązania ostygł. Jakiś czas temu natomiast zostaliśmy poinformowani o zamknięciu Stadia. Oczywiście koncern z Mountain View będzie zwracał pieniądze tym osobom, które zainwestowały w konta na platformie. Ma też niespodziankę dla fanów Kontrolera Stadia.

Kontroler Stadia jeszcze się przyda!

Jednym z najciekawszych akcesoriów stworzonych z myślą o odchodzącej do lamusa usłudze Google był prezentujący się elegancko i estetycznie kontroler. Wiele osób zdecydowało się na zamówienie go właśnie po to, by wygodnie korzystać z owej chmury dla graczy. Koncern z Mountain View ma dla tych osób nie lada niespodziankę. Już niedługo urządzenie doczeka się ważnej aplikacji zwiększającej jego możliwości.

Według informacji, które trafiły do sieci, ów sprzęt będzie kompatybilny z wszystkimi urządzeniami oferującymi łączność Bluetooth i będziemy mogli wykorzystywać go podczas grania tak, jak wykorzystujemy – na przykład – pada od Xboxa. To świetna wiadomość. Omawiane akcesorium jest bowiem bardzo ergonomiczne w obsłudze i z pewnością wielu jego użytkowników chciałoby nadal z niego korzystać.

Czytaj też: Nowy Walkman od Sony w Polsce!

Szczegóły związane z udostępnieniem łatki dla kontrolera Stadia powinny zostać ujawnione w tym tygodniu. Gdy tylko ze strony Google pojawią się informacje w tej sprawie – będziemy Wam je przekazywać.