Użytkownicy Androida jeżdżą bezpieczniej od właścicieli sprzętu z iOS!

W nowym badaniu przeprowadzonym przez porównywarkę ubezpieczeń samochodowych Jerry, użytkownicy Androida uzyskali wyższe wyniki niż użytkownicy iPhone’a w każdej kategorii bezpiecznej jazdy.

Przeanalizowano wyki jazdy 20 000 amerykańskich kierowców podczas 13 milionów przebytych przez nich kilometrów. Następnie zespół podzielił wyniki na sześć kategorii: ogólna bezpieczna jazda, jazda w rozproszeniu, prędkość, skręcanie, przyspieszanie i hamowanie.

Wyniki były jednoznaczne, użytkownicy Androida we wszystkich sześciu kategoriach zostali uznani za najbezpieczniejszych kierowców. Kategoria z największą różnicą między tymi dwiema grupami to jazda w roztargnieniu. Użytkownicy Androida zdobyli o sześć punktów więcej niż ich odpowiednicy używający konkurencyjnego systemu operacyjnego.

Patrząc na każdą kategorię i grupę demograficzną, użytkownicy Androida przewyższali swoich odpowiedników z iPhone’ami. I tak: samotni użytkownicy Androida osiągnęli lepsze wyniki niż użytkownicy iPhone’ów w związku małżeńskim. Użytkownicy Androida bez matury przewyższali użytkowników iPhone’a z wyższym wykształceniem. Podobnie użytkownicy Androida, którzy nie są właścicielami domu, uzyskali wyższe wyniki niż użytkownicy będący właścicielami swojej nieruchomości z iOS.

Według obiegowej opinii, każdym z tych przypadków podstawowa grupa demograficzna powinna faworyzować użytkowników iOS.

Inne badania wykazały, że użytkownicy Androida są zwykle bardziej sumienni i uczciwi, z mniejszą skłonnością do łamania zasad. Z kolei użytkownicy iPhone’a mają skłonność do działań bardziej emocjonalnych, co może skutkować niespójnym i nieprzewidywalnym zachowaniem.

Chociaż Apple i jego użytkownicy mogą być dumni z tego, że „myślą inaczej” lub są buntownikami, te cechy mogą nie przekładać się w naturalny sposób na bezpieczną jazdę.

Czytaj także: Xiaomi 12 Pro – dla najbardziej wymagających?