Windows 11 wkrótce z usprawnieniami! Warto czekać?

Windows 11 oficjalnie zadebiutował kilka miesięcy temu. Choć wielu użytkowników „okienek” nadal zwleka z przeprowadzeniem aktualizacji do najnowszej wersji oprogramowania, trzeba przyznać, że robi ona spektakularne wrażenie. To jednak nie oznacza, że Microsoft spocznie na laurach w kwestii rozwoju swojego systemu. Już wkrótce odświeżone zostaną aplikacje, z których wiele osób korzysta na co dzień!

Notatnik, Zdjęcia i Media Player w nowych odsłonach!

Jak donosi serwis Windowslatest.com, kolejna duża aktualizacja Windowsa 11 przyniesie nam nie tylko odmienioną aplikację Media Player, która zastąpi narzędzia takie, jak Muzyka Groove oraz Filmy i TV. Odświeżonych wersji doczekają się także inne, nie mniej popularne aplikacje systemowe. Pierwszą ma być Notatnik. Nie oszukujmy się – to narzędzie, które pod względem wzornictwa mocno odstawało od nowego systemu Microsoftu. Wkrótce Notatnik otrzyma tryb ciemny. Pobierany będzie także z poziomu Sklepu Microsoft co oznacza, że w przyszłości może liczyć na kolejne, rozwojowe aktualizacje.

Czytaj też: OnePlus 10 Pro oficjalnie! Flagowiec z najwyższej półki!

Zmiany czekają także aplikację Zdjęcia. Przede wszystkim, w nowej wersji tego narzędzia będzie możliwe wygodne wprowadzanie szybkich poprawek w przypadku fotografii. Mam tu na myśli takie czynności, jak zmianę proporcji boków, przycinanie, obracanie, przerzucanie, rozjaśnianie i prostowanie. To takie podstawowe metody obróbki, które większość z nas wykonuje na zdjęciach po ich zgraniu z aparatu lub smartfona. Teraz dokonywanie poprawek będzie więc jeszcze wygodniejsze.

Wspomniane nowości zostaną wdrożone najpewniej w przypadku tegorocznej dużej aktualizacji systemu Windows 11. Są już bowiem testowane w ramach testowego programu Windows Insider. Pozostaje nam czekać na informacje związane z oficjalnym wdrożeniem.

Grafika tytułowa: Microsoft