Wiemy kiedy Huawei Mate 50 Pro trafi do Polski!

Huawei mimo notowanych poważnych problemów na rynku smartfonów, spowodowanych przez sankcje nałożone przez administrację Donalda Trumpa, nadal nie ustaje w projektowaniu naprawdę ciekawych urządzeń. Jednym z topowych modeli w ofercie chińskiego koncernu jest smartfon Mate 50 Pro. Wiemy, kiedy trafi do dystrybucji w Polsce!

Bezkompromisowy flagowiec bez… usług Google!

Nowy topowy smartfon Huawei oferuje obustronnie zakrzywiony, 6,74-calowy ekran OLED ze wsparciem dla HDR. Pracuje on w rozdzielczości 2612 x 1212 pikseli i odświeżany jest z częstotliwością 120 Hz. Sercem flagowca jest procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 wspierany przez 12 GB RAM. Na system oraz pliki użytkownika przeznaczono 256 GB lub 512 GB.

Zestaw aparatów jest całkiem przyzwoity. Co prawda zakończyła się przygoda Huawei z Leica, ale mamy tu autorski zestaw rozwiązań XMAGE oraz cztery obiektywy – główny 50 MP + 12 MP (ten drugi odpowiedzialny za efekt rozmycia), podwójny szerokokątny 13 MP oraz teleobiektyw 64 MP. Smartfon zasilany jest przez baterię 4700 mAh z szybkim ładowaniem 66 W, ładowaniem bezprzewodowym 50 W i ładowaniem zwrotnym 7,5 W.

Czytaj też: USA luzują sankcje. Dobre wieści dla Huawei?

Huawei Mate 50 Pro zadebiutuje na polskim rynku już 28 września. Bardzo szybko względem chińskiej premiery. Z pewnością będzie to sprzęt horrendalnie drogi. Ciekawe czy polscy fani marki zaryzykują wydanie niemałych pieniędzy na sprzęt pozbawiony dostępu do GMS.

Grafika tytułowa: Huawei