“Wiedźmin” króluje na Netfliksie. Ile godzin serialu obejrzano po premierze?

Sukces serialu napędza też zainteresowanie grą, która 6 lat po premierze wciąż znajduje się w czołówce bestsellerów, m.in na Steamie. 

Na temat serialu “Wiedźmin”, jego kontynuacji i spin-offów często pisze się w kategoriach odpowiedzi Netflixa na sukces “Gry o tron”. Choć na tym etapie trudno porównywać zarówno zasięg, jak i artystyczny sukces obu produkcji, to nie da się ukryć, że serwis wiąże z produkcją opartą na prozie Andrzeja Sapkowskiego spore nadzieje. Tydzień po premierze w ramach regularnego notowania netfliksowej listy przebojów otrzymujemy pierwszy wgląd w wyniki popularności serialu. 

Zgodnie z prognozami, “Wiedźmin” zdominował zestawienie dla seriali anglojęzycznych – w analizowanym okresie, przypadającym na 13-19 grudnia, na dwóch pierwszych miejscach znalazły się oba sezony produkcji. Nowy sezon na całym świecie oglądano w weekend otwarcia ponad 142 mln godzin, ale chętnie decydowaliśmy się też na nadrobienie zaległości lub ponowne obejrzenie pierwszego sezonu, który zadebiutował przecież już 2 lata temu – pierwszą odsłonę serialowego “Wiedźmina” oglądano prawie 50 mln godzin. Serial oczywiście jest też liderem w naszym kraju, na dalszych miejscach znalazł się ostatni sezon “Domu z papieru”, animowany “Psi patrol” oraz trzeci sezon serialu “Titans” z uniwersum DC. 

Czytaj też: “Cyberpunk 2077 i “Wiedźmin 3” na PS5 dopiero w przyszłym roku

Popularność w streamingu przekłada się też na sukcesy gry “Wiedźmin 3: Dziki Gon”, która mimo 6 lat upływających od premiery dzięki kolejnym odsłonom produkcji Netfliksa zyskuje nowe życie. Pod tym względem już poprzedni rok był świetny dla CD Projekt Red – w 2020 sprzedano 30 mln kopii gry, w czym oprócz serialu pomogło też zainteresowanie “Cyberpunkiem 2077”. Również w ostatnich dniach gra świetnie radzi sobie m.in na Steamie, gdzie cały czas okupuję czołowkę listy bestsellerów, zgarniając głównie “przytłaczająco pozytywne” recenzje. CDPR udostępniło też przy okazji nowy zwiastun, który możecie zobaczyć poniżej.