Wdrożenie One UI 4 ruszyło pełną parą! Kolejne smartfony z aktualizacją!

Samsung już jakiś czas temu wystartował z wdrożeniem aktualizacji do Androida 12 z One UI 4 dla swoich smartfonów i tabletów. Nową wersją oprogramowania cieszą się już właściciele urządzeń z rodziny Galaxy S21, Galaxy Z Flip 3 i Galaxy Z Fold 3. Dziś natomiast do sieci trafiło arcyważne info wskazujące na to, że najnowsza odsłona systemu od Google trafi lada moment na kolejne, nieco starsze flagowce!

fot. Samsung

Prawie wszystkie wspierane flagowce Samsunga już z Androidem 12?

Najnowsze informacje, które dziś trafiły do sieci wskazują na to, że Android 12 wraz z nakładką One UI 4 trafia na kolejne flagowe urządzenia koncernu z Korei. Mam tu na myśli smartfony z rodzin Galaxy S20, Galaxy S10, Galaxy Note 20 i starsze „składaki”, takie jak chociażby Samsung Galaxy Z Fold 2. Z pewnością kolejnymi sprzętami, które zostaną zaktualizowane w kolejnych tygodniach, będą Galaxy Note 10 i pozostałe Galaxy z elastycznymi ekranami. Luty natomiast – według rozpiski koncernu z Korei ma przynieść nową wersję systemu dla pierwszych modeli ze średniej półki cenowej (po cichu liczę na to, że dostanie ją dość szybko mój Galaxy A52 5G).

W Waszych głowach na pewno rodzi się pytanie – na jakie nowości w przypadku One UI 4 postawił Samsung. Po krótce przedstawiają je materiały wideo załączone w tym newsie. Koncern z Korei postawi na szersze możliwości personalizacji. Nakładka dostosuje kolorystykę elementów ekranowych (przycisków, dymków, suwaków i teł) do aktualnie wybranej tapety. Ponadto możecie liczyć na to, że zmian doczeka się także funkcja widżetów. Będą one ładniejsze i lepiej wpiszą się w filozofię designu One UI. Usprawniony zostanie tryb ciemny, który obejmie tła interfejsu, tapety oraz ikony aplikacji.

Czytaj też: Samsung Galaxy Z Fold 3 – mobilne biuro (i nie tylko!) w Twojej kieszeni

Nowe oprogramowanie dla smartfonów Samsung to także poprawki związane z bezpieczeństwem. Smartfony i tablety będą wyświetlały nam znaczniki prywatności, informujące, czy w danym momencie jakaś aplikacja korzysta z mikrofonu lub kamery urządzenia. Będzie też możliwe decydowanie o tym, jak dokładne dane związane z naszą lokalizacją będą mogły wykorzystywać poszczególne aplikacje. Brzmi to rozsądnie, prawda? W końcu bezpieczeństwo naszych danych w dobie coraz bardziej zuchwałej cyberprzestępczości jest dla nas wartością nadrzędną.

Dajcie koniecznie znać czy na Waszych Samsungach zagościł już Android 12 z One UI 4. Jak Wasze wrażenia z użytkowania? Czy zmiany i udoskonalenia wyszły zarówno systemowi, jak i nakładce na dobre?

Grafika tytułowa: Samsung