Wdrożenie Material You postępuje!

Google w przypadku kilku ostatnich odsłon Androida serwuje nam konsekwentnie nową filozofię stylistyczną znaną pod nazwą Material You. Problem w tym, że nie udało się jej jeszcze wdrożyć w przypadku wszystkich aplikacji koncernu. Prace jednak postępują i możemy obecnie cieszyć się przeprojektowaniem interfejsu w dość nieoczekiwanym miejscu.

Aplikacja Google jeszcze bardziej przejrzysta!

Serwis 9To5Google informuje, że koncern z Mountain View zakończył pełne wdrażanie filozofii Material You w przypadku aplikacji Google. Rozwiązanie zyskało przeprojektowane menu ustawień oraz zupełnie nowy interfejs związany z przełączaniem kont. Dzięki temu aplikacja dla systemu Android jet teraz jeszcze bardziej spójna i intuicyjna w obsłudze. Jak widać, trzeba było wielu miesięcy, by amerykański gigant dopracował pod tym względem jedno ze swoich podstawowych rozwiązań.

Sprawdziłem na moim smartfonie – póki co poprawiony interfejs jeszcze się u mnie nie wyświetla. Google jednak bardzo często nowości w swoich usługach udostępnia falami. Jeśli więc jesteście w sytuacji podobnej do mojej – z pewnością odpowiednia funkcja zostanie włączona po stronie serwera już w ciągu kilku najbliższych dni.

Czytaj też: Oto europejskie ceny serii Galaxy S23!

Miejmy nadzieję, że w najbliższych miesiącach Google upora się z zakończeniem wdrożenia nowego interfejsu w tych pozostałych aplikacjach, w których mamy do czynienia z przestarzałymi elementami tak, by na premierę Androida 14 interfejs Material You był już w pełni kompletny.