Ważna nowość w aplikacji Xbox!

Czy zdarzało się Wam zastanawiać, czy dana gra zadziała na Waszym pececie? Często zdarza się, że musimy doszukiwać się informacji o wymaganiach sprzętowych w opisach gier i tracić na to cenny czas. Microsoft wychodzi naprzeciw potrzebom graczy w swojej aplikacji Xbox. Wprowadzona została właśnie do niej funkcja, której zadaniem jest poinformowanie nas, czy dana produkcja będzie dobrze działać na naszym PC jeszcze przed jej pobraniem.

Kompatybilność komputera z grą sprawdzisz w apce Xbox!

Aplikacja Xbox w lakonicznym komunikacie poinformuje nas, że gra jest kompatybilna z naszym komputerem. Jeśli natomiast nasz komputer nie spełnia wymagań sprzętowych, to pojawi się porada – które podzespoły powinniśmy wymienić, by skorzystać z gry. Microsoft będzie dążył do tego, by jak największa ilość gier była kompatybilna z nowym rozwiązaniem. Póki co jednak, baza jest dość ograniczona.

Poza wprowadzeniem wymienionej funkcji, apka Xbox doczekała się także pomniejszych usprawnień. Dotyczą one nawigacji we wspomnianej aplikacji oraz obsługi paska wyszukiwania w niej osadzonego. W pierwszym przypadku nie sposób nie wspomnieć o zupełnie nowej sekcji nawigowania umieszczonej po lewej stronie aplikacji. Znajdziemy tam też pasek postępu instalacji gier. Wyszukiwarka natomiast została udoskonalona pod kątem dokładności wyświetlanych przezeń wyników.

Czytaj też: Microsoft Defender w końcu dostępny dla wielu platform

Te z pozoru drobne zmiany są bardzo praktyczne. Cieszy fakt, że Microsoft rozwijając swoje usługi skupia się nie tylko na rozwiązaniach dla firm i biznesu, ale także na graczach. Oby więcej takich nowości!