W końcu! Ważna zmiana w MIUI!

Xiaomi to jeden z najważniejszych producentów smartfonów w ujęciu globalnym. Koncern z Chin ceniony jest nie tylko za niezwykłą pomysłowość przy projektowaniu swoich urządzeń. Użytkownicy uwielbiają także zaprojektowaną w czytelny sposób nakładkę systemową MIUI. Już wkrótce czeka ją dość poważna zmiana. Z pewnością zostanie ona odebrana bardzo pozytywnie!

MIUI w końcu bez reklam!

Nakładka systemowa od Xiaomi, jeśli już spotykała się z jakimiś słowami krytyki, to dotyczyły one głownie wyświetlania reklam. Koncern z Chin lubił serwować nam je zarówno w interfejsie systemowym, jak i w aplikacjach. Najwyraźniej jednak Chińczycy chcą podnieść prestiż swoich produktów i z tego powodu MIUI przestanie serwować nam treści komercyjne. Dla użytkowników to świetna wiadomość!

Zmiany mają zostać wdrożone w przypadku MIUI 14. Od momentu premiery tej wersji nakładki Xiaomi zrezygnuje także z serwowania nam na pokładzie swoich smartfonów oraz tabletów bloatware – czyli aplikacji firm trzecich. Nowa wersja nakładki systemowej od chińskiego koncernu może zostać zaprezentowana jeszcze w tym miesiącu. Na 19 listopada 2022 roku zapowiedziano bowiem prezentację flagowców na 2023 rok – Xiaomi 13 i 13 Pro.

Czytaj też: POCO M5s – niedrogi smartfon, ciekawe możliwości?

Dajcie koniecznie znać, czy Waszym zdaniem decyzja Xiaomi wyjdzie produktom znanego koncernu na dobre. Ja uważam, że zdecydowanie tak. Nikt z nas nie lubi bowiem, gdy treści reklamowe wyświetlają się na naszych urządzeniach w zbyt nachalnej postaci.