Viaplay z problemami! Wkracza UOKiK!

Viaplay to stosunkowo świeża platforma VOD w Polsce. Skandynawski koncern swojego debiutu nad Wisłą nie może jednak zaliczyć do udanych. Bardzo negatywne wrażenie zrobił m.in na fanach piłki nożnej. Ci wykupili dostęp do platformy m.in. dla transmisji meczów Premier League oraz Bundesligi. Często jednak ostatnimi czasy pojawiają się problemy z płynnością transmisji. Sprawą zainteresował się UOKiK.

Viaplay ma poważne kłopoty!

Stanowisko Viaplay wobec zaistniałych problemów jest bardzo lakoniczne i w żaden sposób nie rozwiązuje problemu, jaki napotykają subskrybenci platformy. Poniżej informacja, jaka udzielana jest użytkownikom:

„W przypadku występowania jakichkolwiek problemów z odtwarzaniem treści dostępnych na platformie Viaplay, zachęcamy do skorzystania ze wskazówek dostępnych na naszej oficjalnej stronie internetowej. Znajdują się tam m.in. informacje dotyczące minimalnej przepustowości łącza, a także szczegółowa lista wspieranych obecnie urządzeń. Jeśli pomimo zastosowania się do przedstawionych zaleceń dany problem nadal występuje, zachęcamy naszych subskrybentów do bezpośredniego kontaktu z Biurem Obsługi Klienta.” – biuro prasowe Viaplay

Niezadowoleni klienci skandynawskiej platformy zaczęli masowo zgłaszać skargę na jakość świadczonej usługi do UOKiK. Na reakcję urzędu nie trzeba było czekać długo. O starcie postępowania wyjaśniającego zadecydował prezes UOKiK, Tomasz Chróstny. Informacja została natomiast podana przez Departament Komunikacji. Jeśli wina zostanie udowodniona Viaplay, to wskutek naruszenia interesu klientów podmiotowi grozi kara w wysokości nawet 10% rocznego obrotu.

Czytaj też: Cyberpunk 2077 znów na topie – przez serial Netflix!

Biorąc pod uwagę fakt, że w 2023 roku Viaplay będzie transmitować wyścigi F1, a usługa dodatkowo podrożeje, to osoby zarządzające będą miały trudny orzech do zgryzienia jak zapewnić nam płynność transmisji. UOKiK na pewno będzie chciał zadziałać na korzyść polskich klientów. Będziemy Was informować, gdy zapadną jakieś rozstrzygnięcia w sprawie.

Grafika tytułowa: Viaplay