Twierdza powraca w nowej odsłonie!

Twierdza to seria, na której wychował się niejeden fan gier strategicznych. Pierwsze jej dwie odsłony – Twierdza i Twierdza: Krzyżowiec dorobiły się wręcz statusu gier kultowych. Entuzjaści wznoszenia średniowiecznych zamków na pewno ucieszą się z tego, że wydane zostaną kolejna gra osadzona w uniwersum. Co już dziś wiemy na jej temat?

O nowej Twierdzy wiemy coraz więcej!

Dzięki ciekawej sesji Q&A dowiedzieliśmy się, że nowa Twierdza powstaje na silniku Unreal Engine 5. Oznacza to, że gracze powinni przygotować się na naprawdę niezłą oprawę graficzną, ale i na dość wysokie wymagania sprzętowe. Gra oczywiście – jak na strategię przystało – będzie wyświetlana poprzez rzut izometryczny. Najprawdopodobniej także do serii Twierdza wprowadzona zostanie ciekawa nowość w postaci… bitew morskich!

Ciekawostką może być również fakt, iż twórcy gry chcą ruszyć z jej rozwojem w zupełnie nowym kierunku. Najpewniej porzucona zostanie historyczność na rzecz osadzenia produkcji w świecie fantasy! To świetne wieści. Może pojawi się możliwość wykorzystania potężnych stworzeń – jak na przykład smoków – podczas ataków na potężnie obwarowane zamki przeciwnika.

Czytaj też: Creative BT-W4: nadajnik dźwięku wysokiej rozdzielczości

Kiedy spodziewać się premiery? Tego jeszcze nie wiemy. Myślę jednak, że deweloperzy podzielą się z nami tą najważniejszą informacją już wkrótce – podczas prezentacji jakiegoś gameplaya z gry. Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i czekać!