To koniec Google Pay! Co w zamian?

Google Pay to rozwiązanie, z którego przez lata korzystaliśmy podczas przeprowadzania płatności zbliżeniowych i płatności internetowych. Koncern z Mountain View wkrótce jednak zrezygnuje z niego całkowicie na rzecz innej aplikacji, która nad Wisłą jest dostępna od jakiegoś czasu. Mowa oczywiście o Google Wallet. Kiedy nastąpi wyłączenie Google Pay?

Czas na Google Wallet!

Do tej pory pobieranie Google Pay było nadal możliwe w Stanach Zjednoczonych. Tam też entuzjaści płatności mobilnych mogli korzystać ze starej wersji aplikacji. Nie będzie to już jednak możliwe od 4 czerwca bieżącego roku. Będzie trzeba przestawić się właśnie na wspomnianą apkę Google Wallet. Koncern z Mountain View stawia na rozszerzone funkcjonalności takie, jak możliwość przechowywania kart lojalnościowych, biletów, kart pokładowych, bonów itp.

Google chce, by nasz smartfon był nie tylko kartą płatniczą, ale kompletnym portfelem, który pozwoli na wygodne, cyfrowe przechowywanie wszystkich ważnych dokumentów osobistych. To dobry kierunek. Urządzenia mobilne bowiem z reguły zawsze mamy przy sobie i to niezwykła wygoda nie musieć nosić przy sobie „papierowych dokumentów”.

Dajcie koniecznie znać, czy korzystacie na co dzień z Google Wallet. A może preferujecie rozwiązania od innych producentów?

Czytaj też: Galaxy AI wkrótce na wybranych urządzeniach Galaxy

Grafika tytułowa: Clay Banks / Unsplash