Galaxy AI wkrótce na wybranych urządzeniach Galaxy

Samsung ogłosił udostępnienie funkcji Galaxy AI, wprowadzając nową erę sztucznej inteligencji w swoich smartfonach. Nowa aktualizacja One UI 6.1, zawierająca innowacyjne funkcje oparte na sztucznej inteligencji, będzie dostępna dla wybranych urządzeń Galaxy, w tym serii S23, S23 FE, Z Fold5, Z Flip5 i Tab S9. Aktualizacja będzie dostępna od końca marca.

Ważna decyzja Koreańczyków

TM Roh, prezes i szef działu Mobile eXperience Business w Samsung Electronics, podkreślił, że celem jest udostępnienie innowacji jak największej liczbie użytkowników. Planuje się umożliwić doświadczenie Galaxy AI dla ponad 100 milionów użytkowników Galaxy w 2024 roku. Dzięki aktualizacji One UI 6.1, użytkownicy Galaxy będą mieli dostęp do funkcji Chat Assist, która pozwala dostosować styl wiadomości i tłumaczyć je na 13 różnych języków. Funkcja Live Translate ułatwi komunikację w nieznanym języku, umożliwiając tłumaczenia głosowe i tekstowe w czasie rzeczywistym.

Integracja funkcji Galaxy AI w ekosystemie urządzeń Galaxy umożliwi większej liczbie użytkowników korzystanie z narzędzi wspomagających produktywność. Możliwości wyszukiwania zostały ulepszone dzięki funkcji Circle to Search, która generuje intuicyjne wyniki wyszukiwania za pomocą gestu. Dodatkowo, funkcja Note Assist pozwala tworzyć formaty, generować podsumowania i tłumaczyć notatki. Najnowsza aktualizacja wprowadza także zestaw narzędzi Galaxy AI, które inspirują do twórczej swobody nawet po zrobieniu zdjęcia. Dzięki funkcji Generative Edit łatwo można zmieniać rozmiar i usytuowanie obiektów na zdjęciach. Edycja zdjęć jest również prostsza dzięki funkcji Edit Suggestion, a funkcja Instant Slo-Mo pozwala tworzyć niezwykłe ujęcia w zwolnionym tempie.

Dzięki tapetom generowanym przez AI, personalizacja urządzeń Galaxy staje się jeszcze łatwiejsza, co umożliwia użytkownikom ożywienie swojej kreatywności.

Czytaj też: Samsung Galaxy S24 Ultra – flagowiec zdefiniowany na nowo

Grafika tytułowa: Samsung