To będą pierwsze smartfony, które otrzymają Mediatek Dimensity 9000

W swoich flagowcach zamierzają wykorzystać je cztery chińskie firmy, popularne również w naszym kraju.

Nowy procesor MediaTek budzi spore zainteresowanie i gromi konkurencję w pierwszych testach, ale dopiero dziś producent z Tajwanu zapowiedział, do jakich konkretnie modeli trafi. Premiery wszystkich możemy spodziewać się w pierwszym kwartale 2022 roku, a firmami, które będa rywalizować o tytuł zwycięzcy wyścigu (podobnie jak Motorola i Xiaomi w przypadku Snapdragona) będzie chińska czwórka –  Oppo, Vivo, Xiaomi i Honor. 

Po palmę pierwszeństwa najprawdopodobniej sięgnie Oppo, które chce wykorzystać chipset w swoim nowej serii flagowców, Oppo Find X4. Choć Henry Duan, wiceprezes firmy i szef dywizji smartfonowej nie powiedział, o który konkretnie model chodzi, to już po premierze Snapdragona 8 Gen 1 informowano, że to właśnie on znajdzie się w wariancie Find X4 Pro – MediaTek wyląduje więc zapewne w wersji podstawowej. 

Lui Weibing z Xiaomi zapowiedział wykorzystanie układu w serii Redmi K50, prawdopodobnie – w modelu Gaming Edition, natomiast dwie pozostałe firmy nie zdradziły swoich planów, poza tym, że nowe generacje ich flagowców, obsługujące standard 5G, mają charakteryzować się “niespotykaną” wydajnością oraz kłaść nacisk na innowacyjne rozwiązania. O tym, czym wyróżnia się nowy procesor firmy z Tajwanu na tle konkurencji – jeśli wierzyć internetowym leakom – pisaliśmy tu.

Źródła: Mediatek, Phone Arena