The Batman 2 nie tak szybko, jak byśmy chcieli?

Zapowiedź zrealizowania sequela świetnego The Batman wywołała u fanów dzieła Matta Reevesa istną euforię. Wiemy już, że prace nad filmem prowadzone będą w niezmienionym względem „jedynki” składzie. To dobra wiadomość. Kiedy możemy spodziewać się premiery? Okazuje się, że nie tak szybko!

Sequel The Batman wymaga ogromnego nakładu pracy

Pierwsza część The Batman wzbudziła ogromne zainteresowanie fanów przygód człowieka-nietoperza. Produkcja okazała się ogromnym hitem. Nic więc dziwnego, że oczekiwania wobec sequela są bardzo wygórowane. Na tą chwilę wiemy, że Matt Reeves rozpoczął już prace nad scenariuszem dla The Batman 2. Ciekawie brzmią też słowa odtwórcy głównej roli – Roberta Pattinsona – który zdradza, że jego bohater może zmierzyć się tym razem z bardzo ciekawymi przeciwnikami.

Wzmianki wskazują, że będą to Calendar Man oraz Trybunał Sów. Musimy jednak poczekać na oficjalne potwierdzenie tych informacji ze strony twórców filmu. Biorąc pod uwagę fakt, że prace nad kolejną odsłoną The Batman dopiero wystartowały, przyjdzie nam na to jeszcze trochę poczekać. Miejmy nadzieję, że nasze apetyty zostaną zaostrzone odpowiednio przygotowanymi zwiastunami.

Czytaj też: Oto nowości Netflixa na listopad!

Premiery wyczekiwanego sequela The Batman powinniśmy spodziewać się w okolicach roku 2025. Warner Bros. nie ma zamiaru spieszyć się z produkcją filmu. Ma on być bowiem z założenia hitem na miarę pierwszej części. Miejmy nadzieję, że prace nad produkcją będą z miesiąca na miesiąc postępowały i że twórcy nie skasują filmu w ostatniej chwili, jak to było z Batgirl.

Grafika tytułowa: Warner Bros.