Tesla zmienia ceny w USA

Amerykański producent samochodów elektrycznych po raz czwarty w tym roku zmienia w USA ceny sedana Model 3 i crossovera Model Y.

Cena crossovera Model Y wzrosła o 1 tysiąc USD do 58 990 USD. O 500 USD ​spadła cena sedana Model 3 z napędem na tylne koła. Teraz kosztuje 42 990 USD.

Oba pojazdy kwalifikują się do federalnych ulg podatkowych w wysokości 7500 USD.

Na wszystkich głównych rynkach Tesla wprowadziła w styczniu radykalne obniżki cen w całym swoim asortymencie.

Po ostatnich zmianach wydajna wersja Modelu Y, która ma wyższą prędkość maksymalną i niższe zawieszenie, jest nadal o około 16% tańsza niż na początku stycznia. Mowa o klientach z USA.

Elon Musk powiedział, że duży popyt skłonił firmę do pierwszej niewielkiej podwyżki cen Modelu Y. Według niego firma skoncentruje się na cenie, aby napędzać popyt. Dyrektor generalny spodziewa się recesji.

Obniżki cen Tesli w styczniu wywołały protesty w Chinach. Nabywcy są bardzo niezadowoleni z faktu, że kupując wcześniej zapłacili więcej.  

Niektórzy właściciele Tesli w Stanach Zjednoczonych skarżyli się, że obniżki cen obniżyły również wartość odsprzedaży ich pojazdów.

Obniżki cen Tesli w tym roku nastąpiły po prawie dwóch latach podbijania ceny przez producenta. Miało to związek z ogromnym popytem na swoje elektryki.

Czytaj także: Pierwsze elektryczne ciężarówki Tesla Semi dla Pepsi