Tesla stawia na sztuczną inteligencję

Firma Elona Muska ogłosiła plany rozbudowy swojego centrum inżynieryjnego w Kalifornii, a sam szef informuje, że obiekt ten będzie koncentrował się głównie na rozwijaniu możliwości sztucznej inteligencji.

Według CNBC, Musk powiedział, że rozszerzenie obejmie zatrudnienie wykwalifikowanych inżynierów, specjalizujących się w rozwijaniu badań i rozwoju w przestrzeni sztucznej inteligencji.

Ogłaszając plany Tesla napisała na Twitterze: „W 2022 roku powiększyliśmy liczbę pracowników bezpośrednich o 47 tysięcy”.

Przy okazji poinformowała, że ​​jej globalna siedziba pozostaje w Austin, ale nowy zakład w Palo Alto będzie głównym ośrodkiem inżynierii firmy.

Tesla przejęła po Hewlett-Packard powierzchnię biurową w Kalifornii, co skłoniło Muska do refleksji:

„To była pierwotna siedziba HP, więc myślę, że jest to poetyckie przejście od założycieli Doliny Krzemowej do Tesli i jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy uczynić to naszą globalną siedzibą inżynieryjną” – powiedział Musk CNBC.

W Kalifornia sprzedano w grudniu ubiegłego roku prawie 1,4 miliona pojazdów elektrycznych – prawie 40% wszystkich takich pojazdów sprzedanych w USA. W tym stanie znajduje się również 80 027 wspólnych ładowarek pojazdów elektrycznych i 63 stacje wodorowe. A także 55 firm produkcyjnych związanych z pojazdami elektrycznymi, więcej niż w jakimkolwiek innym stanie USA.

Czytaj także: Tesla otwiera sieć ładowarek dla innych pojazdów