Tencent blokuje w Chinach

Tencent – chiński gigant technologiczny i największy na świecie wydawca gier zapowiedział, że 31 maja zaktualizuje swoje aplikacje mobilne i komputerowe. Zwiększając prędkość gier do nowych wersji, blokując gry zagraniczne.

Zaktualizowane usługi będą obsługiwać wyłącznie gry zatwierdzone przez chiński organ nadzoru. Nowe wersje nie pozwolą już użytkownikom na dostęp do zagranicznych gier.

Gracze w Chinach mogą grać tylko w tytuły zatwierdzone przez rząd i nie mogą grać z obcokrajowcami na zagranicznych serwerach. Chociaż takie zagraniczne gry nie są wyraźnie blokowane przez ograniczenia online, lokalne prędkości internetowe są zazwyczaj zbyt wolne, aby gracze mogli do nich uzyskać dostęp.

Aplikacje, takie jak oferowane przez Tencent, działają jako narzędzia do przyspieszania sieci, które pomagają użytkownikom zwiększyć prędkość Internetu. Dlatego wielu graczy w Chinach korzystało z aplikacji w praktyce. Chcą uzyskać dostęp do niezatwierdzonych zagranicznych gier, takich jak Grand Theft Auto lub przebojowy Animal Crossing. Z biegiem lat aplikacje stały się również kanałami szarej strefy dla zagranicznych twórców gier. Aby dotrzeć do użytkowników na największym światowym rynku gier.

Gigant ogłosił zmiany kilka dni po tym, jak Chiny zniosły dziewięciomiesięczne zamrożenie licencji na gry. W tym okresie firmy zajmujące się grami, w tym Tencent, dokonały poważnych zmian w swoich praktykach biznesowych. W ten sposób chcą spełnić wymagania regulacyjne, narzucone przez rząd.

Czytaj także: Chiny poszerzają zakres cyfrowej inwigilacji obywateli