Tani model Xiaomi trafił do Europy!

Koncern Xiaomi ma spore doświadczenie w projektowaniu smartfonów z kategorii tych najtańszych. Tworzone są one z myślą o najmniej wymagających użytkownikach, którzy nie mogą pozwolić sobie na wydanie na nowy sprzęt więcej, niż kilkuset złotych. Właśnie do tej kategorii zalicza się Redmi A3. Urządzenie trafiło właśnie do Polski. Co warto wiedzieć na jego temat?

Redmi A3 – specyfikacja

Omawiany smartfon wyposażono w 6,71-calowy wyświetlacz o rozdzielczości HD+, odświeżany z częstotliwością 90 Hz. Sercem urządzenia jest procesor MediaTek Helio G36 wspierany przez maksymalnie 4 GB RAM oraz maksymalnie 128 GB przestrzeni na dane użytkownika. Całość zasila bateria o pojemności 5000 mAh, którą można ładować z „zawrotną” mocą 10 W. Jak więc widać – potwierdza się fakt, że mamy do czynienia z urządzeniem o bardzo podstawowej specyfikacji.

Kamerkę do rozmów wideo i selfie cechuje rozdzielczość 5 MP. Ponadto, na pleckach, producent postawił na skromny pojedynczy obiektyw 8 MP. Na pokładzie omawianego smartfona nie zabrakło czytnika linii papilarnych na bocznej krawędzi, złącza słuchawkowego czy slotu kart microSD. Sprzęt trafił już nawet do sprzedaży w Polsce. Nad Wisłą dostepny jest w konfiguracji 3/64 GB w cenie 449 złotych.

Czytaj też: Xiaomi Mi Band 9 coraz bliżej!

Grafika tytułowa: Xiaomi