Tani Galaxy Fold? To wcale nie abstrakcja!

Samsung w ostatnich latach bardzo mocno daje nam znać, że składane smartfony zajmują bardzo ważną pozycję w jego ofercie. Trudno się temu dziwić. Choć kosztują sporo – sprzedają się świetnie. Nie da się jednak ukryć, że koncern z Korei chciałby jeszcze bardziej poprawić ich wyniki sprzedaży. Możliwe to będzie jednak tylko wtedy, gdy zaoferuje nam „składaki” ze średniej półki cenowej. Wbrew pozorom ich rynkowy debiut nie jest czymś abstrakcyjnym!

Źródło: WagarKhanHD

Składane smartfony muszą być tańsze!

Cena Samsunga Galaxy Z Fold 3 jest ciągle za wysoka jak na flagowca. Osób mogących wydać na nowe urządzenie tego typu około 8 tysięcy złotych mamy jak na lekarstwo. Dlatego na ulicy o wiele częściej widuje się kogoś korzystającego z niemal dwukrotnie tańszego modelu Galaxy Z Flip 3. Samsung chciałby to zmienić. W sieci pojawiły się przecieki wskazujące na to, że gigant może chcieć wprowadzić na rynek Folda ze średniej półki cenowej.

Brzmi to dość zaskakująco prawda? Technologie zastosowane na pokładzie Folda to nadal mimo wszystko dość drogie rozwiązania. Nie powinniśmy się więc spodziewać, że „niedrogi”, składany Samsung będzie kosztował około 2000 złotych. O wiele bardziej realna wydaje się być kwota w okolicach 4500-5000 złotych – o ile takie urządzenie w ogóle powstanie. Oczywiście pod względem specyfikacji będzie ono dużo słabsze od „pełnoprawnego” Folda.

Czytaj też: Xiaomi 12 Lite nie tak tani, jak oczekiwaliśmy?

Na razie mamy do czynienia z plotkami, do których trzeba podchodzić z ogromnym dystansem. Nie zanosi się na to, żeby koncern z Korei miał ogłosić wydanie nowego, niedrogiego Folda w najbliższym czasie. Pozostaje uzbroić się w cierpliwość i czekać na to, czy w ogóle pojawią się jakiekolwiek nowe wieści na jego temat.

Grafika tytułowa: WagarKhanHD