Synology przedstawia FS3410 – zarządzaj danymi efektywnie!

Firma Synology ogłosiła dzisiaj dostępność modelu FS3410, najnowszego z serii serwerów pamięci masowej podłączanych do sieci z dyskami flash. Jako jednostka średniej klasy z serii 3000, FS3410 to ekonomiczne urządzenie o doskonałych możliwościach pracy w sieci. Wysoka przepustowość sprawia, że jest to idealne rozwiązanie w przypadku zastosowań wymagających wysokiej wydajności pamięci masowej, w tym pamięci masowej i ochrony maszyn wirtualnych, synchronizacji plików i hostingu aplikacji biznesowych.

Zaprojektowany z myślą o wymagających środowiskach

Wyposażony we wszechstronny system operacyjny Synology DiskStation Manager (DSM), 24-kieszeniowy model 2U FS3410 jest dwufunkcyjnym rozwiązaniem NAS i SAN opartym na ośmiordzeniowym procesorze Intel® Xeon® z opcjonalną obsługą technologii Fibre Channel i szybszej sieci 40/56GbE. Jego wysoka wydajność dzięki obsłudze ponad 356 000/129 000 operacji IOPS losowego odczytu/zapisu w formacie 4K sprawia, że jest odpowiedni dla każdego serwera plików, pamięci masowej blokowej lub roli lekkiego serwera, która wymaga wysokiej dostępności, niezawodności i najnowocześniejszej technologii pamięci masowej.

Oferta pamięci masowych firmy Synology dla przedsiębiorstw obejmuje sprawdzone na rynku rozwiązania sprzętowe i została stworzona z myślą o maksymalnej niezawodności. Zaawansowane monitorowanie dysków pamięci masowej umożliwia administratorom otrzymywanie lepszych i dokładniejszych prognoz dotyczących stanu zdrowia, a aktualizacje oprogramowania sprzętowego dysków o krytycznym znaczeniu są wprowadzane automatycznie.


Szybka i niezawodna pamięć masowa maszyn wirtualnych

Model FS3410 jest w pełni certyfikowany do obsługi rozwiązań VMware® vSphere™, Microsoft® Hyper-V®, Citrix® XenServer™, OpenStack® Cinder, a także obsługuje Kubernetes CSI. Zaawansowane funkcje zarządzania pamięcią masową i jednostkami LUN dzięki obsłudze VMware® VAAI i Windows® ODX zwiększają wydajność maszyny wirtualnej i oferują błyskawiczne tworzenie, odzyskiwanie i klonowanie zdjęć. Deduplikacja na poziomie woluminów zapewnia wysoką wydajność i oszczędność do 3,15:1 miejsca w pamięci masowej.[1]

Maksymalną dostępność usług można osiągnąć za pomocą funkcji Synology High Availability, dzięki której FS3410 można sparować z innym, identycznym urządzeniem w celu utworzenia klastra wysokiej dostępności. Architektura active/passive zapewnia automatyczne przełączanie usługi w ciągu kilku minut w przypadku planowanego lub nieoczekiwanego przestoju pracy jednego urządzenia. 

Czytaj też: Android Automotive z ulepszeniami!

Ochrona maszyn wirtualnych i infrastruktury

Synology FlashStation obejmuje kompleksowe aplikacje do tworzenia kopii zapasowych i ochrony maszyn wirtualnych VMware® vSphere™ i Microsoft® Hyper-V®. Użytkownicy mogą łatwo chronić swoją istniejącą infrastrukturę za pomocą usługi Active Backup for Business i szybko przywracać maszyny wirtualne do różnych systemów, a nawet do samego urządzenia FS3410.