Android Automotive z ulepszeniami!

Android Automotive to stosunkowo nowe oprogramowanie od Google. Przygotowano je z myślą o nowoczesnych samochodach. Koncern z Mountain View dość intensywnie pracuje nad jego udoskonalaniem po to, by służyło nam jak najlepiej. Jakie usprawnienia przynosi najnowsza aktualizacja?

Co nowego w Android Automotive?

Debiutuje właśnie Android Automotive 13, który wnosi do oprogramowania dedykowanego samochodom liczne usprawnienia. Wystarczy wspomnieć o usprawnieniach w zakresie funkcjonowania łączności bezprzewodowej. Ponadto system pozwoli na wygodne zarządzanie pracą halogenów samochodu czy ładowaniem akumulatorów (w przypadku samochodów elektrycznych). W panelu prywatności pojawi się więcej opcji związanych z samochodowymi kamerami oraz różnymi czujnikami zamontowanymi na jego pokładzie. Wreszcie – do Android Automotive zostanie dodane wsparcie dla UWB.

Z Android Automotive korzystają jeszcze nieliczne samochody. Wśród tych najważniejszych producentów wykorzystujących lub mających w najbliższym czasie wykorzystać rozwiązanie są Renault, Volvo, Polestar czy BMW. Nowa wersja oprogramowania ma już być rzekomo dostępna do pobrania. Jeśli korzystacie z samochodu bazującego na Android Automotive – dajcie koniecznie znać w komentarzach, czy już dokonaliście stosownej aktualizacji oprogramowania w Waszym aucie!

Czytaj też: Ważna aktualizacja dla smartwatchy Garmin!

Android Automotive jako kompleksowy system do zarządzania pracą samochodu ma przed sobą świetlaną przyszłość. Myślę, że to kwestia kilku lat by zagościł na pokładzie większości nowoczesnych samochodów. A jakie jest Wasze zdanie na jego temat?