Synology DiskStation DS224+ i DS124 dla poprawy produktywności!

Firma Synology ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek DiskStation DS224+ i DS124, dwóch najnowszych rozwiązań Synology dla profesjonalistów, małych zespołów i wdrożeń krańcowych. Te wyposażone we wszechstronny system operacyjny Synology DiskStation Manager (DSM) urządzenia pamięci masowej oferują kompleksowe narzędzia do ochrony ważnych danych i zarządzania nimi, zdalnego dostępu do plików i monitorowania właściwości fizycznych, a wszystko to w kompaktowym formacie komputera stacjonarnego.

Uproszczone zarządzanie plikami z dostępem z dowolnego miejsca

Modele DS224+ i DS124 zapewniają intuicyjne zarządzanie plikami i udostępnianie za pomocą Synology Drive, rozwiązania chmury prywatnej łączącego dostęp między platformami i zaawansowaną kontrolę prywatności. Profesjonaliści we wszystkich dziedzinach mogą zwiększyć swoją produktywność dzięki wygodnej pracy z dowolnego miejsca i prostej obsłudze scentralizowanych danych.

Wszechstronne kopie zapasowe dla lepszej ciągłości biznesowej

Nowe urządzenia Synology oferują wiele sposobów tworzenia kopii zapasowych danych. Użytkownicy mogą wykorzystać je do ciągłego lub ręcznego tworzenia kopii zapasowych stacji roboczych, laptopów i urządzeń mobilnych lub zgodnie z harmonogramem kopii zapasowych tworzonym przez użytkownika w systemach Windows i macOS.

W celu zwiększenia poziomu ochrony użytkownicy mogą tworzyć kopie zapasowe folderów, ustawień systemowych i pakietów oprogramowania przechowywanych na ich urządzeniu Synology, przechowując je w chmurze, na dodatkowych systemach Synology i na urządzeniach zewnętrznych. Dodatkowo, w celu szybkiego przywracania, użytkownicy mogą tworzyć migawki danych z urządzenia dla określonych punktów w czasie, które mogą być przechowywane lokalnie lub zdalnie.

Zarządzanie prywatnym nadzorem wideo

Dzięki obsłudze ponad 8 300 zatwierdzonych kamer IP i urządzeń ONVIF, system zarządzania sygnałem wizyjnym Synology Surveillance Station przekształca modele DS224+ i DS124 w potężną platformę do zarządzania i nagrywania. Użytkownicy mogą szybko konfigurować kamery i zarządzać nimi za pomocą wysoce konfigurowalnego interfejsu, co ułatwia szyfrowanie, tworzenie kopii zapasowych i archiwizowanie nagrań.

Dodanie opcjonalnego podwójnego zapisu do Synology C2 Surveillance umożliwia przechowywanie materiału w chmurze, zapewniając lepszy dostęp zdalny i dodatkową kopię zapasową. Kompleksowe szyfrowanie chroni strumienie przed nieautoryzowanym dostępem, a nagrywanie z niewielkimi opóźnieniami zapewnia rejestrowanie materiału do ostatnich sekund, zanim strumień kamery stanie się niedostępny.

DS224+: Wdrożenia krańcowe dla zespołów

Model DS224+ został zaprojektowany jako uniwersalne rozwiązanie do wdrożeń krańcowych dla małych i średnich zespołów, oferujące jeden dysk nadmiarowości danych w konfiguracji RAID lub dwie kieszenie na dyski do przechowywania danych. Od rozwiązań synchronizacji między systemami po hybrydową pamięć masową i usługi w chmurze publicznej, model DS224+ umożliwia synchronizację danych w wielu lokalizacjach przy użyciu różnych metod, które obsługują różnorodne, globalne wdrożenia.

– Model DS224+ jest idealny dla zespołów i oddziałów, które chcą synchronizować się z centralnym biurem – powiedział Michael Wang, menedżer produktu w firmie Synology Inc. – Zakres funkcji synchronizacji obsługiwanych od razu po wyjęciu z pudełka sprawia, że jest to urządzenie gotowe do podłączenia do niemal każdego istniejącego wdrożenia.

DS124: Usprawnione przepływy pracy dla profesjonalistów

Model DS124 został zaprojektowany tak, aby pomóc właścicielom małych firm i profesjonalistom zwiększyć produktywność poprzez konsolidację danych. Aplikacje mobilne dla Synology Photos i Synology Drive umożliwiają bezproblemowe tworzenie kopii zapasowych i synchronizację plików, zarówno w biurze, jak i w podróży. Synchronizacja na żądanie daje użytkownikom możliwość przenoszenia dużej części przechowywanych lokalnie danych do urządzenia DS124, minimalizując konieczność kosztownej rozbudowy pamięci masowej na laptopach i stacjach roboczych.

Julien Chen, menedżer produktu w firmie Synology Inc, stwierdza: – Niewielka obudowa modelu DS124 wielkości komputera stacjonarnego i niskie zużycie energii sprawiają, że jest on odpowiedni zwłaszcza dla przedsiębiorców, właścicieli firm i niezależnych przedstawicieli zawodów kreatywnych, którzy mogą zrobić więcej przy mniejszym nakładzie kosztów po usprawnieniu przepływu pracy za pomocą modelu DS124.

Czytaj też: Synology DiskStation DS223j – proste zarządzanie danymi

Grafika tytułowa: Synology