Świąteczna aktualizacja wkrótce w Mapach Google

Mapy Google to jedno z najpopularniejszych rozwiązań dedykowanych nie tylko nawigacji podczas podróży pieszo lub samochodem, ale i poznawaniu ciekawych miejscówek w okolicy, w której właśnie przebywamy. Koncern z Mountain View stara się regularnie dostarczać nam w przypadku tej aplikacji praktyczne aktualizacje sprawiające, że korzystanie z niej jest niezwykle przyjemnym doświadczeniem. Co Amerykanie przygotowali dla nas w związku z gorącym okresem świątecznym? Sprawdźmy!

Ciekawe funkcje przydatne w okresie świątecznym

Lada moment na naszych urządzeniach zagości aktualizacja Map Google wprowadzająca funkcje mogące okazać się przydatnymi w okresie świątecznym – kiedy to chętnie przemieszczamy się z miejsca na miejsce by odwiedzić rodzinę lub przyjaciół. Przede wszystkim Amerykanie usprawniają funkcje związane z korzystaniem z transportu publicznego – zapewne po to, byśmy mogli sprawnie dotrzeć do miejsc, w których chcemy się spotykać z bliskimi nam osobami.

Poza tym rozbudowane zostaną rozwiązania dostępne w ramach funkcji Listy. Zmiany pozwolą na jeszcze wygodniejsze planowanie różnych aktywności i udostępnianie ich naszym znajomym. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że w ramach Map Google zostaną udostępnione emoji – dzieki którym będziemy mogli w adekwatny sposób reagować na treści udostepniane w ramach aplikacji (bądź wersji webowej Map) na treści udostępniane przez innych użytkowników.

Czytaj też: Mapy Google jeszcze lepsze dla iPhone?

Grafika tytułowa: CardMapr.nl / Unsplash