Sukces Samsunga! Wyśmienita sprzedaż składanych smartfonów!

Samsung to zdecydowany lider rynku składanych smartfonów pracujących pod kontrolą Androida. Choć oferowane przez niego modele nie należą do najtańszych, to najnowsze doniesienia wskazują na to, że sprzedają się znakomicie. Koncern z Korei bowiem odnotował niesamowity wzrost zainteresowania modelami Galaxy Fold i Galaxy Flip!

Samsung odnotował 300% wzrostu sprzedaży modeli Galaxy Flip i Galaxy Fold!

Składane smartfony Samsunga to bardzo innowacyjne urządzenia, które jednak kosztują całkiem sporo. Trzeba na nie wydać kilka tysięcy złotych. Nie oznacza to jednak, że muszą sprzedawać się kiepsko. W 2021 roku nabywców znalazło prawie 10 milionów składanych smartfonów Samsunga na całym świecie, względem nieco ponad 3 milionów egzemplarzy w 2020 roku. To imponujący wynik, prawda?

Warto jednak pamiętać, że ubiegły rok to były szczyty zakażeń koronawirusem i liczne problemy wynikające z pandemii, jak postoje fabryk, sklepów oraz przerwy w łańcuchach dostaw. Oferty sklepów stacjonarnych oraz internetowych właśnie z tego powodu świeciły pustkami. Na szczęście najgorsze jest już za nami i producenci elektroniki na nowo rozwijają skrzydła na rynku.

Czytaj też: Ważna decyzja Samsunga! Redukcja kosztów?

Cóż – miejmy nadzieję, że tegoroczne wersje modeli Galaxy Fold i Galaxy Flip zdobędą serca fanów Androida i że również będą sprzedawały się świetnie. Jednak, żeby składane smartfony sprzedawały się zdecydowanie lepiej – ich ceny muszą odczuwalnie spaść. A to może być trudne do zrealizowania w najbliższym czasie.