Stacja robocza ThinkStation P8 od Lenovo oficjalnie!

Lenovo, globalny lider w dziedzinie technologii, właśnie ujawnił swój najnowszy, innowacyjny produkt – stację roboczą ThinkStation™ P8, podkreślając jej niezrównaną wydajność, niezawodność i elastyczność. Nowy model, oparty na wielokrotnie nagradzanym poprzedniku, ThinkStation P620, łączy siły procesorów AMD Ryzen Threadripper PRO 7000 z serii WX i potężnych kart graficznych NVIDIA RTX.

fot. Lenovo

Lenovo ThinkStation P8 – specyfikacja i możliwości

ThinkStation P8, inspirowana designem samochodów Aston Martin, zachwyca nie tylko estetyką, ale również zoptymalizowaną konstrukcją termiczną. Ten nowy zestaw został stworzony z myślą o profesjonalistach z branż takich jak architektura, inżynieria, media, opieka zdrowotna, edukacja i badania, którym zależy na wydajnych narzędziach do obsługi złożonych zadań.

Stacja robocza ThinkStation P8 to nie tylko moc obliczeniowa, ale również rozwiązania poprawiające produktywność. Wyposażona w najnowsze procesory AMD Ryzen Threadripper PRO 7000 z serii WX, oferuje maksymalnie 96 rdzeni i 192 wątki, co sprawia, że świetnie sprawdza się w środowiskach wymagających intensywnej pracy, takich jak modelowanie informacji o budynku (BIM) czy rozwój oprogramowania.

Innowacyjność ThinkStation P8 objawia się również w obszarze sztucznej inteligencji. W obliczu rosnącego znaczenia mocy obliczeniowej dla nauki o danych i generatywnej sztucznej inteligencji, stacja ta umożliwia efektywne zarządzanie dużymi zbiorami danych i kompleksowymi zadaniami związanymi z AI.

Nowa stacja robocza posiada certyfikaty ISV, obsługuje system Windows 11 i systemy operacyjne Linux®. Dzięki możliwości rozbudowy do siedmiu dysków SSD M.2 PCIe Gen 4 oraz do trzech dysków twardych, ThinkStation P8 oferuje elastyczne opcje przechowywania danych, zapewniając jednocześnie wyjątkową wydajność.

Stacja robocza ThinkStation P8 z procesorami AMD Ryzen Threadripper PRO z serii WX i kartami graficznymi NVIDIA RTX będzie dostępna od pierwszego kwartału 2024 roku. Lenovo zobowiązuje się dostarczyć produkt, który podniesie poprzeczkę w obszarze wydajności i niezawodności, spełniając oczekiwania najbardziej wymagających profesjonalistów.

„W Lenovo rozumiemy, że nasi klienci potrzebują wysokiej jakości stacji roboczych, które mogą dostosowywać w zależności od ich różnorodnych, zmieniających się potrzeb. W tym celu, we współpracy z AMD i NVIDIA, stworzyliśmy ThinkStation P8, stację roboczą, która łączy w sobie moc, elastyczność i funkcje klasy korporacyjnej” – mówi Rob Herman, wiceprezes i dyrektor generalny działu stacji roboczych i rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji w Lenovo. „Zaprojektowana, aby oferować niezrównaną wydajność i skalowalność, niezależnie od tego, czy chodzi o uruchamianie złożonych symulacji, renderowanie oszałamiających efektów wizualnych, czy opracowywanie najnowocześniejszych aplikacji AI, ThinkStation P8 poradzi sobie z każdym wyzwaniem. Przyznane produktowi certyfikaty, zastosowane zabezpieczenia i wsparcie Lenovo to gwarancja, że ThinkStation P8 przekroczy oczekiwania klientów”.

Czytaj też: Lenovo i EPOS nawiązują ważną współpracę

Grafika tytułowa: Lenovo