Spotify odpala kolejne funkcje. Teksty piosenek wracają po 5 latach

Ambicje serwisu są identyczne jak w przypadku konkurencji – więcej czasu spędzanego przez użytkowników w aplikacji. Współpraca z Musixmatch i zakup dystrybutora audiobooków to kolejne kroki w tym kierunku. 

Ci, którzy korzystają ze Spotify od kilku lat, mogą pamiętać krótki okres, kiedy odtwarzanym piosenkom towarzyszyły ich teksty, a także opracowania i wyjaśnienia przygotowane z serwisem Genius. Od tego czasu minęło 5 lat, jednak Spotify kontynuuje próby zintegrowania większej liczby funkcjonalności w serwisie i wczoraj udostępniło wszystkim użytkownikom efekt współpracy z włoskim Musixmatch. 

Czytaj też: Spotify inwestuje w rozwój audiobooków

Teksty, podobnie jak wcześniej, będą wyświetlane w czasie realnym, co pomoże m.in użytkownikom TikToka, serwisu, który – co warto pamiętać – został stworzony jako aplikacja przede wszystkim do lip syncu, czyli podkładania video i synchronizacji ust do gotowych piosenek. Funkcja ułatwi też dzielenie się tekstami w innych mediach społecznościowych. Niestety, choć wg zapowiedzi firmy teksty mają być wyświetlane przy „większości” piosenek, to szybki przegląd pokazuje, że dużo jest jeszcze do zrobienia, jeśli chodzi o bazę utworów. Z funkcji można skorzystać na każdej platformie, która obsługuje aplikację Spotify – od smartfonów przez konsole po telewizory.