Soundbar od Sonos ze wsparciem dla Dolby Atmos

Beam drugiej generacji to lepszy i przestrzenny dźwięk w tym samym rozmiarze. Urządzenie będzie w sprzedaży od października w cenie 2,2 tys. zł, ale już rusza przedsprzedaż.

Soundbar to bez wątpienia najpopularniejszy sposób na wzbogacenie toru audio dla obrazu z telewizora czy projektora. Dlatego producenci oferują coraz lepsze i tańsze rozwiązania tego rodzaju sprzętu.

Przykładem jest amerykański dostawca Sonos, który właśnie zaprezentował swój najnowszy produkt – Beam (Gen 2). To kolejna odsłona soudbara z poprawioną względem poprzednika głębią i czystością dźwięku. Dodatkowo głośnik wspiera technologię dźwięku przestrzennego Dolby Atmos. Beam (Gen 2) będzie dostępny w sklepach od 5 października w cenie 2199 złotych. Przedsprzedaż rusza dzisiaj.

Nowa generacja urządzenia zapewnia:

•             3D Audio z Dolby Atmos: technologię dźwięku przestrzennego, dzięki której można poczuć, że jest się w centrum wydarzeń. W przeciwieństwie do tradycyjnych systemów dźwięku przestrzennego, gdzie dźwięk miksowano z myślą o konkretnych kanałach, Dolby Atmos działa na zasadzie obiektów w trójwymiarowej przestrzeni. Każdy z nich to osobne źródło dźwięku. Niezależnie czy to samolot przelatujący nad głową, dźwięk kroków w pomieszczeniu czy samochody wyścigowe – usłyszymy je dokładnie w tym miejscu, w którym powinny być.

•             Poprawiony dźwięk, ten sam rozmiar: dzięki nowemu, mocniejszemu procesorowi oraz wyrównaniu czasowemu, dźwięk odtwarzany przez Beam (Gen 2) otacza słuchacza. Głośnik jest także kompatybilny z HDMI-ARC, więc wspiera nowe formaty audio;

•             Elegancki design: Beam (Gen 2), podobnie jak Arc, wyposażono w plastikowy grill; minimalizm wzornictwa sprawia, że Beam będzie pasował do każdego wnętrza.

•             Ekologiczne opakowanie: pudełko jest wykonane z papieru, który może być poddany recyklingowi. W opakowaniu nie zastosowano tworzyw jednorazowego użytku.

Beam (Gen 2), podobnie jak pozostałe produkty firmy, został dostrojony przy udziale Rady Dźwięku Sonos. Każdy użytkownik może także skorzystać z dostrojenia za pomocą technologii Trueplay. Dopasowuje ona emitowany dźwięk do charakterystyki akustycznej pomieszczenia.

Soundbar może leżeć na szafce RTV lub zostać przymocowany do ściany zaprojektowanym dla niego uchwytem. Beamem sterować da się pomocą aplikacji Sonos, pilota od telewizora, aplikacji serwisów streamingowych, a w niektórych krajach – nawet asystentów głosowych, Apple AirPlay 2 czy, a nawet asystentów głosowych. Jak każdy produkt firmy, głośnik oferuje dostęp do ponad 100 serwisów streamingowych przez aplikację Sonos.