Sony Xperia 10 V zdradza swoje tajemnice

Sony znane jest z tego, że nie spamuje nas nazbyt premierami kolejnych modeli smartfonów. Trzon oferty japońskiego giganta stanowią flagowe serie Xperia 1 i Xperia 5 oraz średnipółkowa Xperia 10. Co wiadomo na temat piątej generacji tej ostatniej? Przecieki zdradzają nam co nieco w tej kwestii!

Sony Xperia 10 IV / fot. własna

Rewolucyjne zmiany? A może po prostu poprawki?

Producent w przypadku swojego nowego, opłacalnego w zakupie smartfona postawi na ekran OLED o przekątnej 6,1″ i rozdzielczości Full HD+. Nie wiadomo jednak, jakiej uświadczymy częstotliwości odświeżania. Sercem urządzenia ma być procesor Snapdragon 6 Gen 1 wspierany przez 6 GB RAM i 128 GB miejsca na dane użytkownika. Całość ma być zasilana baterią o pojemności 5150 mAh ze wsparciem dla ładowania 30 W.

Zaplecze fotograficzne może być bardzo solidne. Japoński koncern najpewniej zdecyduje się na podobny zestaw obiektywów, jak w tegorocznym modelu. Skorzystamy więc z kombinacji: 12 Mpix (główny) + 8 Mpix (teleobiektyw) + 8 Mpix (ultraszerokokątny). Dobrej klasy oczko zostanie również umieszczone na froncie – byśmy w komfortowy sposób mogli przeprowadzać wideorozmowy oraz wykonywać niezłe selfie.

Czytaj też: Premiera fotograficznego Vivo już jutro!

W najbliższych tygodniach powinniśmy poznać kolejne informacje na temat Xperii ze średniej półki cenowej. W sieci powinny pojawić się też rendery przedstawiające tego smartfona. Samej premiery natomiast spodziewamy się w drugim kwartale przyszłego roku.