Snapdragon 8 Gen 2 na horyzoncie! Co o nim wiemy?

Pierwsze premiery w 2022 roku pokazały nam, że producenci smartfonów chętnie stawiają w przypadku swoich flagowców na układ Snapdragon 8 Gen 1. Decyzji w tej kwestii nie zmienia nawet fakt, że wspomniane układy lubią dość mocno się nagrzewać. W drugiej połowie roku na rynek może trafić ich następca – Snapdragon 8 Gen 2. Co w tej chwili wiemy na jego temat?

fot. bodkins18 / Pixabay

Snapdragon 8 Gen 2 ma być skokiem jakościowym!

Najnowszy, flagowy procesor od Qualcomm przyniesie nam zdecydowany wzrost wydajności. Ponadto możemy się spodziewać wsparcia dla najważniejszych obecnie dostępnych na rynku konsumenckim standardów łączności. W wyścigu wśród producentów toczonym na megapiksele pomoże oczywiście wsparcie procesora dla jeszcze potężniejszych modułów fotograficznych.

Na możliwości fotograficzne nadchodzących flagowców duży wpływ może mieć także natywna obsługa kodeka AV1 w procesorze Snapdragon 8 Gen 2. Dlaczego to taka ważna nowość? Ów kodek zapewnia zaawansowaną technologię kompresji odpowiadającą za wysoką jakość nagrań przy rozsądnym zużyciu miejsca w pamięci smartfona. Mniejsze ma być także zapotrzebowanie urządzenia na energię podczas nagrywania. A to już dość poważne atuty przemawiające na korzyść nowego procesora.

Czytaj też: iPad Pro 2022 – co o nim wiemy?

Nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery procesora Snapdragon 8 Gen 2. Powinniśmy się jej jednak spodziewać raczej w drugiej połowie 2022 roku. Mam nadzieję, że już wkrótce do sieci trafią jakieś nieco bardziej konkretne wieści w tej kwestii.

Grafika tytułowa: Qualcomm