Smartfony realme 10 Pro i 10 Pro+ z globalną premierą

Jakiś czas temu realme pokazało na chińskim rynku dwa zupełnie nowe modele smartfonów. Mowa o realme 10 Pro i 10 Pro+. Dziś przyszedł czas na premierę globalną. Smartfony od ambitnego koncernu zaczną teraz trafiać na różne rynki by zdobywać uznanie i zaufanie klientów. Co wiemy na ich temat?

fot. realme

Nowości realme już poza Chinami

realme 10 Pro oferuje użytkownikom ekran LCD o przekątnej 6,72″ i rozdzielczości Full HD+. Częstotliwość odświeżania to 120 Hz. Sercem tego smartfona jest procesor Snapdragon 695 wspierany przez 8 GB lub 12 GB RAM. Na dane użytkownika wygospodarowano 128 GB lub 256 GB przestrzeni na dane. Rozmowy wideo przeprowadzimy dzięki kamerce o rozdzielczości 16 MP. Na pleckach natomiast postawiono na obiektywy: główny 108 MP oraz makro 2 MP. Czytnik linii papilarnych umieszczono na boku smartfona. Sprzęt zasila bateria o pojemności 5000 mAh ze wsparciem dla ładowania 33 W.

realme 10 Pro+ to drugie, mocniejsze z zaprezentowanych urządzeń. Producent wyposażył go w zakrzywiony po bokach ekran AMOLED o przekątnej 6,7″. Jest to matryca o rozdzielczości Full HD+ i rozdzielczości 120 Hz. Sercem jest tutaj procesor MediaTek Dimensity 1080 wspierany przez 8 GB lub 12 GB RAM. Na dane wygospodarowano tu natomiast maksymalnie 256 GB przestrzeni dyskowej. Rozmowy wideo przeprowadzimy dzięki kamerce o rozdzielczości 16 MP. Na pleckach natomiast postawiono na obiektywy: główny 108 MP, szerokokątny 8 MP oraz makro 2 MP. Smartfona zasila bateria o pojemności 5000 mAh ze wsparciem dla ładowania 67 W.

fot. realme

Czytaj też: Jest nowa data premiery Xiaomi 13

Nie wiemy, kiedy dokładnie nowe smartfony trafią na polski rynek. Jeśli jednak realme wyceni je w rozsądny sposób, mogą być to hitowe urządzenia. Na pewno będziemy je dla Was testować, gdy tylko pojawi się taka możliwość.

Grafika tytułowa: realme