Składany iPhone nie tak szybko!

Rynek składanych smartfonów dynamicznie się rozwija. Regularnie do sprzedaży wprowadzane są kolejne tego typu urządzenia z Androidem na pokładzie. Na temat ich funkcjonalności i awaryjności można by rozmawiać godzinami. Niemniej jednak każdy szanujący się producent chce posiadać taki model w swojej ofercie. Wyjątkiem jest tu koncern Apple, który nadal obstaje przy klasycznej formie smartfona. Jak się okazuje – zmian nie doczekamy się tu zbyt szybko.

Składany iPhone? Jeszcze nie teraz!

Najnowsze doniesienia wskazują na to, że premiery smartfona iPhone wyposażonego w elastyczny ekran i oferującego możliwość składania (bądź rozkładania) nie doczekamy się zbyt szybko. Według leaksterów intensywnie obserwujących to, co dzieje się wokół koncernu z Cupertino, sytuacja taka nie wynika z niechęci do wprowadzenia na rynek tego typu urządzeń, ale z konieczności dopracowania wszystkich rozwiązań technicznych w odpowiednim stopniu.

Podobno bowiem koncern z Cupertino nie chce iść drogą producentów sprzętu z Androidem. Składany iPhone – jeśli już trafi na rynek – ma by maksymalnie dopracowany po to, by mógł służyć użytkownikom bezawaryjnie przez długie miesiące. Apple ma intensywnie testować zarówno różne mechanizmy, jak i ekrany po to, by uzyskać jak najbardziej satysfakcjonujące i niezawodne połączenie.

Nie powinniśmy się więc spodziewać premiery składanego iPhone w tym roku. Kiedy zostanie wydany? Tego dowiemy się z pewnością na krótko przed prezentacją. Będzie to na pewno jeden z tych produktów, które Amerykanie będą trzymali w ścisłej tajemnicy.

Czytaj też: Dzień Bezpiecznego Internetu – Apple pomaga rodzinom rozważnie korzystać z technologii!

Grafika tytułowa: Trac Vu / Unsplash