Samsung znów liderem globalnego rynku telewizorów

Według badania przeprowadzonego przez instytut badawczy Omdia w 2022 roku Samsung po raz 17. z rzędu został światowym numerem jeden na rynku telewizorów. Firma zdominowała segment większych ekranów, czyli tych o przekątnych powyżej 75” i 80” oraz utrzymała pozycję lidera wśród modeli klasy premium. Osiągnięcie to wynika z zaangażowania firmy na rzecz stworzenia najdoskonalszych technologii w połączeniu z rozwiązaniami, które odpowiadają na oczekiwania widzów.

fot. Samsung

Niesamowite osiągnięcie Koreańczyków

W osiągnięciu niesamowitego wyniku koreańskiemu koncernowi pomogła zdecydowanie ostatnia seria telewizorów Neo QLED. W roku 2022 Samsung sprzedał 9,65 mln telewizorów QLED i Neo QLED, w efekcie czego sprzedanych zostało w sumie 35 milionów tego rodzaju modeli od ich premiery w 2017 roku. Samsung zdominował także w 2022 roku segment większych telewizorów, odnotowując udział w rynku wynoszący 36,1% dla urządzeń o przekątnej ekranu powyżej 75 cali i 42,9% dla telewizorów ponad 80-calowych. Jeżeli chodzi o telewizory klasy premium kosztujące powyżej 2.500 USD, Samsung jest liderem (pod względem wartości przychodów) z udziałem w rynku wynoszącym 48,6%.

„Nasza pozycja lidera rynku, którą cieszymy się już od 17 lat, jest dowodem nieustającego zaufania, jakim konsumenci obdarzają nasze produkty.” – powiedział Cheolgi Kim, Wiceprezes Wykonawczy Działu Wyświetlaczy Samsung Electronics

W roku 2023 Samsung nie ustaje w swoich wysiłkach na rzecz projektowania intuicyjnych w obsłudze urządzeń, które zostały stworzone z myślą o potrzebach ich użytkowników. Platforma SmartThings umożliwi bezproblemową integrację i komunikację pomiędzy licznymi urządzeniami, gwarantując jednocześnie najwyższy poziom bezpieczeństwa i pozwalając użytkownikom tworzyć głęboko spersonalizowane rozwiązania w ramach jednego ekosystemu.

Czytaj też: Grupa Hisense odznaczona prestiżową nagrodą EcoVadis!

Dajcie koniecznie znać w komentarzach, czy na co dzień korzystacie z telewizorów Samsung. A może większym zaufaniem darzycie sprzęt od innych producentów?

Grafika tytułowa: Samsung