Samsung wyda więcej składanych smartfonów?

Samsung od lat jest zdecydowanym liderem segmentu smartfonów wyposażonych w elastyczne ekrany. Koncern z Korei dzięki serwowanym nam innowacjom pozostawił konkurencję daleko w tyle, choć chińscy producenci nadal próbują nadgonić ów dystans. Teraz natomiast docierają do nas informacje wskazujące na to, że Samsung zamierza poszerzyć swoją ofertę składanych urządzeń.

fot. Samsung

Nowe urządzenia zrobią furorę?

Według najnowszych informacji udostępnionych w serwisie Twitter przez leakstera o nicku RGcloudS, do sprzedaży mają trafić nowe modele Samsunga takie, jak:

  • Galaxy Z Flex,
  • Galaxy Z Tab,
  • Galaxy Z Fold Ultra,
  • Galaxy Z Flip Ultra.

Oczywiście nadal będzie to sprzęt drogi, dostępny wyłącznie dla fanów Androida o odpowiednio zasobnym portfelu. Modele Galaxy Z Fold Ultra i Galaxy Z Flip Ultra mają być dużo mocniejszymi wariantami lubianych urządzeń. Galaxy Z Flex ma być smartfonem nie z pojedynczym, a z dwoma zagięciami (zapewne z dużo większym, rozkładanym obszarem roboczym). Galaxy Z Tab to natomiast składany tablet.

Czytaj też: Ciekawa kopia Dynamic Island od realme?

Dajcie koniecznie znać w komentarzach, czy jesteście entuzjastami smartfonów wyposażonych w elastyczne ekrany. A może wolicie korzystać z urządzeń reprezentujących „klasyczny” nurt w świecie urządzeń mobilnych? Ja zaliczam się zdecydowanie do tej drugiej grupy.

Grafika tytułowa: Pasqualino Capobianco / Unsplash