Samsung Galaxy Watch 5 bez lubianej funkcji?

Wielkimi krokami zbliżamy się do premiery zegarka Samsunga nowej generacji. Galaxy Watch 5 nie będzie z pewnością urządzeniem rewolucyjnym. Powinniśmy się raczej spodziewać zmian w dobrym – obranym przez koreański koncern jakiś czas temu – kierunku. W związku z pracami nad udoskonaleniem formy nowej generacji lubianego zegarka najpewniej pożegnamy się z jedną z jego lubianych funkcji.

Obrotowa ramka powróciła na chwilę

Obrotowa ramka w przypadku zegarków Samsunga zaliczyła w ubiegłym roku wielki powrót z modelem Galaxy Watch 4 Classic. Jak się jednak okazuje – ten smartwatch może nie doczekać się następcy. Koncern z Korei ma bowiem postawić wyłącznie na podstawowy model – Samsung Galaxy Watch 5 – który dostępny będzie w kilku wersjach, jeśli chodzi o rozmiary tego urządzenia.

Kontynuowana będzie współpraca z Google pod kątem rozwoju oprogramowania zegarków Galaxy. Oznacza to, że po raz drugi urządzenie zadebiutuje pod kontrolą systemu Wear OS. Możemy się więc spodziewać, że Koreańczycy nie wrócą już w przypadku smartwatchy do Tizena. Mam nadzieję, że postęp zostanie poczyniony w zakresie optymalizacji nowości pod względem pracy między ładowaniami. Nie da się bowiem ukryć, że zegarki pracujące pod kontrolą oprogramowania Google trzeba często ładować.

Czytaj też: Smartfony nie są eko? Miliony urządzeń zalegają w szufladach!

Kiedy powinniśmy spodziewać się premiery zegarka od Samsunga? Najbardziej prawdopodobnym terminem w tej kwestii jest sierpniowa konferencja Koreańczyków, podczas której poznamy także następców składanych modeli koncernu oraz – być może – kolejną wersję opaski sportowej Galaxy Fit. Czekamy na kolejne wieści w tej sprawie!