Samsung Galaxy A54 z nowym aparatem

Samsung wie, jak zaprojektować najlepszego smartfona ze średniej półki cenowej z Androidem na pokładzie. Od kilku lat to miano dzierżą modele takie, jak Galaxy A50, A51, A52 czy A53. Na przełomie 2022 i 2023 roku zadebiutuje naturalny następca tych urządzeń – Samsung Galaxy A54. Trudno się więc dziwić, że do sieci zaczynają trafiać pierwsze wieści z nim związane. Co będzie miał nam do zaoferowania?

50 megapikseli w hitowym smartfonie Samsunga

Póki co pełna specyfikacja nadchodzącej, hitowej nowości nie została jeszcze ujawniona. W ramach kolejnych przecieków poznajemy jednak niektóre z jej elementów. Ostatnio dowiedzieliśmy się na przykład, że Samsung Galaxy A54 zaoferuje nam główny aparat o rozdzielczości 50 megapikseli. To w pewnym sensie krok w tył względem poprzedników, którzy byli wyposażani w matrycę 64 MP.

Niewykluczone jednak, że koncern z Korei będzie chciał nas zachęcić do wymiany obecnie używanego smartfona kolejną flagową funkcją sprowadzaną na średnią półkę cenową. W tym wypadku mógłby to być aparat identyczny, jak w przypadku serii Galaxy S22. Z pewnością fani koncernu z Korei doceniliby taki gest – o ile przez to drastycznie nie wzrośnie cena urządzenia.

Czytaj też: Kolejny przeciek na temat zegarka Google!

Kolejne tygodnie z pewnością przyniosą nam ważne informacje w sprawie omawianego smartfona. Bardzo ciekawi mnie, na jaki design tym razem postawi koreański koncern. Niewątpliwie w tej kwestii model Galaxy A54 mógłby zostać odświeżony.

Grafika tytułowa: Samsung